به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه با اشاره به اهمیت محور دماوند در ساختار ارتباطی شرق تهران ، گفت:خیابان دماوند به طول ۱۲/۷ کیلومتر از میدان امام حسین(ع) آغاز شده و تا پل های  یاسینی در امتداد شرقی تهران ادامه دارد و در حوزه عملکرد مناطق ۴ ، ۷ و ۸ و ۱۳ قرار دارد که بیشترین طول مسیر مربوط به  منطقه ۱۳ است. 

وی با اشاره به اهمیت موضوع تغییر پهنه دماوند در این دوره از مدیریت شهری و لزوم رونق ساخت و ساز در این محور ، گفت: درخواست تغییر پهنه خیابان دماوند به اداره کل شهرسازی ارسال و جلسه هم اندیشی آن با حضور رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برگزار شده است.  

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به بند ۱ صورتجلسه ۵۵۷ کمیسیون ماده پنج مورخ سیزدهم اردیبهشت سال ۹۵ افزود: در پی عدم استقبال شهروندان از پهنه مصوب طرح تفصیلی ابلاغ شده در خیابان دماوند که به دلیل واقع شدن در پهنه s ( کار و فعالیت ) موجب رکود و کاهش روند تخریب و نوسازی و مراجعات مکرر مالکین این محور و اعتراض آنها شده بود، پیگیری های لازم از سوی شهرداری منطقه۱۳ برای رسیدگی به یکی از اصلی ترین و مهم ترین درخواست های شهروندان  منطقه انجام شد . 

شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه پیگیری های  لازم  از سوی منطقه صورت گرفته و  ضمن هماهنگی با مناطق درگیر در این طرح ، جلسات مربوط به موضوعات و مسائل طرح برگزار شده است، افزود:جلسه ای با حضور مناطق ۴ ، ۷ و ۸ و ۱۳ برگزار و در این راستا ، معاونت شهرسازی و معماری منطقه ۱۳ اقدام به جمع آوری، یکپارچه سازی و پایش املاک موجود در این محور به تعداد ۴۲۷ مورد کرد.

او ادامه داد: در حال حاضر،  قابلیت تغییر پهنه از S به M در بعضی نقاط بررسی شده و  بازنگری در تغییر پهنه مصوب طرح تفصیلی محور دماوند در دستور کار قرارگرفته است. 

شهرداد منطقه۱۳ اضافه کرد : تغییرات و پیشنهادات ارائه شده از سوی شهرداری منطقه۱۳ بر اساس گزارشات فنی و مدیریتی می باشد . 

او ، تقویت امنیت در محور دماوند،  طراوت و سرزندگی و افزایش رضایتمندی مالکین و رونق ساخت و ساز را از مزیت های مورد انتظار این طرح برشمرد.