به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، وی با اعلام این خبر گفت: این برنامه ها با هدف معرفی و تبیین نظری و ارائه تحلیل در باب ماهیت حقوق بشر آمریکایی، بیان ابعاد نفاق، دورویی و دروغگویی آمریکا در زمینه حقوق بشر، آگاهی بخشی و روشنگری درخصوص جنایات آمریکا، تبیین مقاومت و ایستادگی مردم شریف ایران و حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران، بیان ابعاد حقوق بشر راستین مبتنی بر موازین الهی و اسلامی و تبلیغ و اشاعه آن، ترسیم نقش برجسته و محوری حقوق بشر اسلامی، در ایجاد آرامش در تمامی ارکان جامعه، زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدای حوادث رخ داده در هفته‌ی افشای ماهیت حقوق بشر آمریکایی و ... در محلات نه گانه اجرا می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه با اشاره به این ویژه برنامه ها که به همت این معاونت و با مشارکت ادارات اجتماعی نواحی شش گانه و سرای محلات نه گانه اجرا می شود گفت: تسهیل گری و تعامل با مساجد، پایگاه های بسیج، سرای محلات و استفاده از ظرفیت های فرهنگی افراد مومن، انقلابی، گروه های خودجوش مردمی و جهادی در برگزاری برنامه ها برای معرفی چهره مظلوم آسیب دیدگان از ترور و نفاق آمریکای صهیونیستی، توجه ویژه در اجرای برنامه ها به گروه های نوجوان، با هدف آشنایی هرچه بیشتر آنان با سیاست های خبیث و استعمارگر رژیم منفور صهیونیستی و آمریکا، توجه به موضوعات مهم این هفته سوء قصد نافرجام به ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... خامنه ای (مدظله العالی) در مسجد ابوذر تهران، سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران حضرت امام (ره)، بمباران شیمیایی سردشت توسط هواپیماهای جنگی رژیم بعثی عراق، شهادت آیت ا... صدوقی، چهار شهید محراب به دست منافقین کوردل و ... از سیاست های اجرایی برنامه ها است.

رضا احمدی مدیر اداره فرهنگی منطقه نیز با تشریح مختصر برنامه ها خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه کتاب، عکس، پوستر، کاریکاتور مرتبط با موضوع دستورالعمل در مساجد، پایگاه های بسیج، سرای محلات، برگزاری جلسات نشست های پرسش و پاسخ و بصیرت افزایی و معرفت افزایی با دعوت از اندیشمندان و فرهیختگان آشنا به حقوق اسلامی در مساجد و ... برپایی نشست شعرخوانی و خاطره گویی مرتبط با موضوعات، معرفی و اکران فیلم های سینمایی و مستند مرتبط، برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره بیش از ۱۷ هزار شهید ترور با دعوت از خانواده‌های شهدای معظم ترور جهت روایتگری و بیان خاطره ها همراه با برگزاری مراسم دعا و شکرگزاری و پرداختن به شخصیت و منش فردی رهبر معظم انقلاب اسلامی، فضاسازی و اجرای تبلیغات محیطی متناسب و ... از جمله برنامه‌هایی است که به همت اداره فرهنگی معاونت و مشارکت ادارات اجتماعی نواحی و سرای محلات اجرا می شود.

او ادامه داد: نمایش عروسکی من بچه مسلمانم با مشارکت موسسه قرآنی نورا و هیئت زوارالزهرا (س) در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی همراه با مسابقه، سرود و اهدای جوایز، با حضور گروه تلویزیونی من بچه مسلمانم در میدان بازار دوم نازی آباد برگزار شد.