به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  به مناسبت عید سعید قربان ،جایگاه عرضه و ذبح بهداشتی دام به همراه برنامه های فرهنگی و اجتماعی از صبح روز گذشته تا عصر امروز ،  پذیرای شهروندان است و ذبح دام به طور بهداشتی و با نظارت دامپزشک و با نرخ مصوب و وزن دقیق انجام می شود .

با توجه به دسترسی مناسبت قربانگاه منطقه ۱۳ و اطلاع رسانی مناسب، استقبال خوبی از سوی شهروندان صورت گرفته است . 

‍مهدی پیرهادی،  عضو شورای شهر در حاشیه بازدید از منطقه با اشاره به فعالیت جایگاه برای عرضه دام زنده و ذبح بهداشتی در شهر تهران در روز عید سعید قربان گفت: 

با عرضه بهداشتی دام زنده در این جایگاه ها ، از امکان کشتار غیر مجاز و بدون ضابطه توسط افراد غیر حرفه ای که سلامت شهروندان را به مخاطره می اندازد، پیشگیری می شود .

او افزود: خوشبختانه برای برگزاری هر چه بهتر مراسم قربانی،  امکانات و ظرفیت های خوبی در منطقه۱۳ به کار گرفته شده و شهروندان با اطمینان خاطر نسبت به ادای نذر اقدام می کنند.

مهدی بابائی نیز ضمن تشکر از اقدامات مدیریت شهری منطقه گفت : استقبال خوب شهروندان از جایگاه های عرضه بهداشتی دام به دلیل اطمینان از سلامت دام های عرضه شده در این مراکز است.

مدیر عامل سازمان میادین نیز در این بازدید به شهروندان توصیه کرد برای حفظ سلامت خود و خانواده‌هایشان، دام مورد نیاز خود را از مراکز عرضه بهداشتی دام خریداری نمایند و گوشت دام ذبح شده را ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کرده و از دست‌زدن بدون دستکش به احشاء دام خودداری نمایند.

جایگاه موقتی بدین مناسبت و در فضای حدود ۱۰۰۰ مترمربع واقع در  خیابان دماوند، بعد از پل خاقانی، انتهای خیابان هاشمی ، جنب بوستان زیتون راه اندازی شد.