به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، رئیس مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق، بازدید کارشناسان این مرکز از کارخانه سیمان انارک دلیجان را در راستای تلاش های مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح با هدف احراز صلاحیت اخذ گواهینامه ایزو 17025 دانست و خاطرنشان ساخت: طی این بازدید یک روزه علاوه بر بررسی میدانی فرآیند تولید سیمان، فعالیت آزمایشگاه های کارخانه سیمان انارک دلیجان مورد مشاهده و ارزیابی قرار گرفت تا تجربیات فنی این واحدها در زمینه دستیابی به گواهینامه ایزو 17025 به اشتراک گذاشته شود.

به گفته آرش گوهری، انجام آزمایشات فیزیکی و شیمیایی سیمان مطابق با استانداردهای ملی ایران و رهنمودهای تصریح شده در استاندارد ایزو 17025 از دیگر برنامه های این بازدید بود که ضمن بازآموزی و انتقال درس آموخته های فنی به کارشناسان مرکز مطالعات ژئوتکنیک، مسیر دستیابی مرکز به گواهینامه یادشده را هموارتر خواهد ساخت.

گفتنی است استاندارد ایزو 17025، استانداردی بین المللی و تخصصی ویژه آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون بوده و به احراز صلاحیت این واحدها می پردازد. مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح، پیش از این موفق به دریافت گواهینامه ایزو 9001 شده است.