به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، حمید رضا حاجوی شهردار این منطقه با بیان خبر فوق اعلام کرد: مراسم کلنگ زنی این طرح به مناسبت هفته امامت و ولایت و در آستانه عید غدیر خم، با حضور حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و دیگر مدیران شهری ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۲۶ تیر ماه در میدان شهید باهنر (نیاوران) انجام می شود.

او تصریح کرد: در راستای توسعه فضای سبز شمال تهران و با توجه به اینکه در سنوات گذشته همواره به علت جذابیت مالی برای سوداگران صنعت ساخت و ساز، باغ های شمیران و فضای سبز آن دچار آسیب شده یا از بین رفته اند، طرح احداث رفیوژ سبز در سرتاسر مسیر دو طرفه خیابان شهید باهنرجهت ساماندهی فضای بصری و ایمن سازی مسیر عبوری خودروها از روز یکشنبه اجرایی خواهد شد. 

حاجوی افزود: این طرح به طول قریب ۳ کیلومتر و با برآورد هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال شامل احداث بیش از ۵ کیلومتر جدول بتنی ۶۰ سانتیمتری، لوله گذاری جهت آبیاری، نصب چراغ های روشنایی و کاشت گونه های مختلف گیاهی خواهد بود.

گفتنی است این طرح پیش از این نیز در خیابان شریعتی حدفاصل میدان قدس تا پل شهید آیت اله صدر اجرا و مورد استقبال شهروندان قرار گرفته بود.