به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، در حاشیه این مراسم نصراله ابادیان شهردار منطقه ضمن خیر مقدم به پیشکسوتان ورزشی کشور و تبریک فرارسیدن دهه ولایت، گفت: ورزش زورخانه ای یا همان ورزش پهلوانی از جمله ورزش های باستانی کشورمان است که همچنان طرفداران بسیاری دارد و مدیریت شهری حمایت های لازم را برای ترویج و بسترسازی این فعالیت ورزشی خواهد داشت.

وی با تاکید بر این مطلب که تاثیر ورزش در زندگی انسان تا حدی حائز اهمیت است که در پیشگیری، کنترل و درمان بسیاری از بیماری های انسان موثر خواهد بود، عنوان کرد: نشاط و سلامتی از مهمترین نعمت هایی است که خداوند آن را به انسان ها بخشیده و خوشبختی هر فردی می تواند در گرو سلامتی و تندرستی او باشد بنابراین لازم است تا با تاثیر ورزش در زندگی انسان سلامتی و شادابی هر فرد حفظ شود.

شهردار منطقه 7 در پایان یادآور شد: همانطور که مقام معظم رهبری در سخنان خود فرمودند” ورزش باستانی یک تاریخ است برای ما، یک ورزش نیست، یک فرهنگ است” ما نیز از هیچ کوششی برای توسعه و ترویج ورزش بالاخص ورزش باستانی در منطقه فروگذار نخواهیم بود.

گفتنی است این مراسم همراه با مولودی خوانی و تقدیر از خانواده معظم شهید طوقانی، خانواده معظم شهید سعید نژاد شهید مدافع حرم، نویسندگان کتاب ورزش باستانی و خیرین منطقه بود.