به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، همزمان با برگزاری نشست شورای عمومی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران که با حضور مهدی صداقتی جانشین معاون فنی و عمرانی و سرپرست اداره کل دفتر مالی و اداری این معاونت، محمدصادق خیرخواه مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، ابراهیم باقی مدیرکل اداره امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران، علیرضا جاوید عضو هیئت مدیره سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و دیگر اعضای هیئت مدیره و شورای این سازمان برگزار شد، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص عملکرد مالی و جریان نقدی این سازمان در سال 1400 قرائت و از تمام جنبه های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری و مطلوب اعلام شد.

مهدی صداقتی سرپرست اداره کل دفتر مالی و اداری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، طی سخنانی با بیان آنکه اثر سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران در تمام موضوعات عمرانی از پروژه های مشارکتی گرفته تا توسعه شبکه مدیریت آبهای سطحی و مقاوم سازی و تعمیرات تخصصی ابنیه شهری مشهود است، از این سازمان به عنوان یک هیئت اندیشه ورز یاد کرد.

وی با اشاره به مطالعات و طراحی های انجام شده در خصوص تکمیل تقاطعات غیرهمسطح ۹۸ گانه شهر تهران، بار فکری و مطالعاتی این پروژه را بر دوش سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران دانست و با تاکید بر اینکه سازمان مشاور فعالیتی که نیازمند سال ها مطالعه و طراحی به منظور احصای نواقص تقاطع های غیرهمسطح شهر تهران بود را با توجه به ضرورت های اجرایی در یک بازه زمانی چند ماهه به ثمر نشاند، از تلاش برای تکمیل گردش های ترافیکی 18 تقاطع طی سال جاری و 25 تقاطع در سال آینده خبر داد.

محمدصادق خیرخواه مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران نیز طی سخنانی در این نشست، ضمن معرفی ظرفیت های فنی و مطالعاتی سازمان، گزارشی از پروژه های مطالعاتی به ثمرنشسته و وضعیت سرمایه های انسانی ارائه و به تشریح چشم اندازها و استراتژی های آتی این سازمان پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، از ابلاغ نقشه های تکمیل 24 تقاطع غیرهمسطح به متولیان اجرایی طی سال 1400(در قالب تکمیل تقاطعات 98 گانه) به مثابه یک گام بلند در جهت بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش مسافت سفرهای درون شهری یاد و اضافه کرد تکمیل طرح جامع تونل جاویدالاثر متوسلیان یکی از مشغولیت های اساسی مدیران و کارشناسان سازمان مشاور طی 8 ماه گذشته بوده که خوشبختانه تا مرحله اتمام فاز یک مطالعات پیش رفته است. مجوزهای لازم از حوزه های بالادستی در حال اخذ شدن است و یک شرکت سرمایه گذار آمادگی خود برای مشارکت در این پروژه تونلی را اعلام کرده است.

مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، از پایش پل های شهر تهران، پایش مکانیزه روسازی معابر و مطالعات مقاوم سازی ابنیه شهرداری تهران به عنوان سایر فعالیت های این سازمان در زمینه مطالعه و طراحی پروژه های عمرانی نام برد و از طراحی 7 کیلومتر مسیر بزرگراهی، 8 تقاطع غیرهمسطح و بیش از 17 کیلومتر شبکه اصلی مدیریت آبهای سطحی طی سال 1400 خبر داد.

به گفته خیرخواه، سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران در عملیات ایمن سازی گود برج میلاد حضور جدی دارد و این سازمان تلاش خواهد کرد با پیشبرد امور مربوط به طراحی، شرایط تکمیل پروژه تا پایان سال جاری را فراهم کند.

امین سارنگ عضو شورای سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران هم از طریق ویدئو کنفرانس در این نشست حاضر شد و طی سخنانی ضمن تقدیر از انضباط حاکم بر مناسبات مالی و اداری سازمان مشاور، خواستار توجه بیشتر به مطالعات مهندسی ارزش در فرآیند طراحی پروژه های عمرانی شد.

در ادامه علیرضا جاوید عضو هیئت مدیره سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران طی سخنانی با تاکید بر اینکه این سازمان می بایست مغزافزار تمام تحولات عمرانی در مجموعه مدیریت شهری پایتخت باشد، از نظم مالی و اداری موجود در این سازمان تقدیر و تاکید کرد پروژه های تونل جاوید الاثر متوسلیان و قطار سبک شهری، هریک می توانند پروژه هایی ماندگار و اثرگذار برای آینده شهر تهران باشند.

وی همچنین با اشاره به منافع متعدد توسعه فضاهای زیرسطحی، خواستار اهتمام جدی تر در تدوین طرح جامع چنین فضاهایی در شهر تهران شد.

در ادامه این جلسه، تنی چند از اعضای شورای سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران به ارائه رهنمودها و طرح نقطه نظرات خود در خصوص عملکرد مالی و فنی سازمان پرداختند.