به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، هادی حق بین که به همراه محمودرضا مهرورز بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور و مهدی صالحی شهردار منطقه۲ از پروژه تحکیم گود فاز دوم برج میلاد بازدید می کرد، با بیان آنکه عملیات فوق اولین پروژه از رویکرد جدید پروژه‌های عمرانی در رفع خطر گودها می‌باشد، گفت: در واقع این پروژه شامل احداث یک سازه نگهبان است که جزئی از سازه طرح جامع پهنه برج میلاد نیز خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت کارگران و مهندسان در پروژه تحکیم دائم گود مذکور به صورت شبانه روزی در حال انجام است، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته و بر اساس طرح ارائه شده از سوی مشاور، عمده فعالیت کارگاه در حال حاضر به حفاری، کیج‌بافی و بتن‌ریزی شمع‌ها اختصاص دارد.

حق بین با اشاره به اینکه نقطه بحرانی در این پروژه حفر و اجرای شمع‌هاست، گفت: با توجه به مشخصات زمین در محدوده گود برج میلاد، حفر شمع در این پروژه کار حساسی است و طبق برنامه ریزی اولیه، کار حفاری شمع‌ها اواخر شهریور ماه سال جاری به پایان خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه عملیات عمرانی این پروژه به دلیل زمان سپری شده انکراژ(از روش های پایدارسازی گود) و شرایط پیرامون گود بسیار حساس است، افزود:  با نصب سیستم ابزار دقیق در نقاط مختلف پروژه، وضعیت گود به صورت دائم در حال رصد و پایش است تا در صورت نیاز تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق به ضرورت حفاری ۹۶ حلقه شمع براساس طرح مبتنی بر مطالعات و ژئوتکنیک محل گود برج میلاد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر روزانه یک شمع با دو مقطع حفاری و دو کیج نیز با جزئیات خاص بافته می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، عملیات اجرایی این پروژه به ۱۲ماه زمان نیاز دارد، گفت: با اتمام عملیات حفاری، کیج‌گذاری درون شمع‌ها انجام و قاب‌های طراحی شده روی آن اجرا می‌گردد.

گفتنی است در حاشیه این بازدید، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور نیز با اشاره به دستور رئیس سازمان بازرسی مبنی بر شناسایی اماکن ناایمن و گودهای پرخطر تصریح کرد: این موضوع در دستور کار بازرسی امور وزارت کشور و شهرداری‌ها قرار گرفته و بعد از شناسایی این موارد، مکاتبات لازم با شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط انجام شده است. صالحی شهردار منطقه۲ نیز با ارائه گزارشی از سابقه پیدایش این گود، توضیحاتی درخصوص ابعاد و اهمیت ویژه آن ارائه داد و از شروع عملیات پایدارسازی و تثبیت گود و تلاش‌های دست‌اندرکاران آن قدردانی کرد.