به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و‌ امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت در این جلسه با بیان این که اعطای تسهیلات تشویقی به متقاضیان نوسازی در بافت های فرسوده، نقش بسزایی در ترغیب مالکان و سرمایه گذاران به نوسازی خواهد داشت، بر ضرورت تسریع و تسهیل در روند پرداخت وام های نوسازی تأکید کرد.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به تعهد شهرداری تهران برای ساخت 180 هزار واحد مسکونی در قالب طرح جهادی قرارگاه تأمین مسکن تا سال آینده، خاطرنشان کرد: تدابیر لازم برای استفاده از ظرفیت بافت های فرسوده و عرصه های ناپایدار شهر تهران به منظور رونق ساخت و ساز و تأمین خانه‌های ارزان قیمت برای شهروندانی که از توانمندی اقتصادی پائینی برخوردار هستند از سوی سازمان نوسازی شهر تهران اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که کلیه نهادهای ذی نفع و ذی نقش در نوسازی بافت های فرسوده را با خود همراه ساخته و با رفع موانع موجود و تسهیل فرآیندهای ساخت و ساز از جمله کاهش زمان صدور پروانه، تسریع روند پرداخت وام های نوسازی، رفع مشکلات ثبت اسنادی و ... شرایط لازم را برای بهره مندی مالکان، سرمایه گذاران و انبوه سازان جهت ورود به نوسازی بافت های فرسوده مهیا کنیم.  

هدایت ابراز امیدواری کرد که با مشارکت و همکاری بانک مسکن برای تسریع و تسهیل در روند پرداخت وام های نوسازی به متقاضیان در چارچوب قوانین بانکی، ساخت و ساز در بافت های فرسوده رونقی دوباره گیرد و بتوانیم هر چه زودتر شاهد ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان در بافت های فرسوده پایتخت باشیم.