به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2،مهدی صالحی شهردار منطقه ۲ با اشاره به تشکیل قرارگاه فرهنگی محرم و صفر گفت: قرارگاه فرهنگی به منظوربرنامه ریزی و هم افزایی  نهادهای مردمی و ظرفیت های محلات در اجرای برنامه های مذهبی و آئینی با رویکرد تبیین سبک زندگی حسینی(ع) تشکیل شده است .

وی با اشاره به اینکه ماه محرم فرصت مناسبی برای توسعه معنویت و فرهنگ همدلی و مواسات است گفت: در همین راستا طرح  کوچه های حسینی با اجرای مراسم‌چارپایه خوانی  و با استفاده از المان های عزاداری از جمله نصب کتیبه ، پرچم و .. اجرا می شود.

صالحی اظهار داشت: خیمه های زندگی حسینی با اجرای برنامه های فرهنگی شامل تجلیل از پیر غلامان، تعزیه خوانی و دمام زنی، مسابقات فرهنگی،نمایشگاه کتاب و  نشست تخصصی برپا می شود.

شهردار منطقه با اشاره به نقش مهم اشعار آئینی در تبیین فرهنگ عاشورا و آگاهی از سیره امام‌ حسین علیه السلام و یارانشان افزود: محفل ادبی شعر عاشورایی  باحضور شاعران آیینی ساکن منطقه و شهروندان در قالب سوگواره در سرای محلات برگزار می شود.

وی بااشاره به برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در میدان شهید تهرانی مقدم گفت: تجمع بزرگ عاشوراییان با حضور دلدادگان و عزاداران حسینی و مشارکت همه جانبه هیئت‌های عزاداری طبق روال هرساله برگزار می شود و مدیریت شهری منطقه تلاش دارد تا این فضا را برای حضور عزاداران فراهم کند.