به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علیرضا جعفری درخصوص عملیات نگهداشت بزرگراه شهید هاشمی اظهار داشت: در حاشیه این محور تا پایان روز سوم اجرای طرح 120 هزار متر مربع عملیات پاکسازی و 10 هزار متر مربع نیز تسطیح حاشیه دو طرف محور توسط گریدر انجام شده است.

ضمن اینکه 100 متر طول نیوجرسی در حاشیه محورشهید هاشمی در راستای جلوگیری از تخلیه مجدد خاک، دپوی زباله و نخاله نصب شد.

او با اشاره به خدمت رسانی210 نفر از نیروی کارگری خدمات شهری و فضای سبزدر این طرح افزود: 10 هز ار متر مربع علف زنی حاشیه محور،بازسازی تشتک2500 اصله درخت، حذف تنه جوش و پاجوش 300  اصله درخت،10 هزار متر مربع سوزن کشی، پاکسازی انهار روباز به طول 300 متر، شستشوی 8 هزار متر گاردریل و 100 مورد طعمه گذاری منفذ جانوران مضر شهری از جمله اقدامات انجام شده در طرح نگهداشت محوری بزرگراه شهید هاشمی است.

به گفته این مسئول 18 کامیون نخاله و 20 تن نیز زباله ، ضایعات و لجن از این محدوده در راستای حفظ سیما و منظر شهری و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی جمع آوری شده است. 

براساس این گزارش در طرح نگهداشت محوری بزرگراه شهید هاشمی حد فاصل پل شهید صنیع خانی تا پل بزرگراه امام علی (ع) چهار دستگاه واترجت، سه دستگاه کامیون، دو ماشین جدول شوی و گاردریل شوی، یک دستگاه لودر و یک دستگاه بابکت به کارگرفته شده است و یک اکیپ آسفالت و جدول کاری از معاونت فنی و عمرانی ویک اکیپ علائم ترافیکی و اجرای گاردریل از معاونت حمل و نقل ترافیک نیز حضور داشتند.