به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه گفت:ویژه برنامه "روضه های خانگی، زندگی حسینی"  تا اربعین حسینی در قالب چهل برنامه در سطح نواحی چهارگانه و منازل خانواده معظم شهدای منطقه  با قرائت زیارت عاشورا و روضه با محوریت تبیین مولفه‌های فرهنگ حسینی در حال برگزاری است.

به گفته او، این برنامه ها با شعار «نجات اهل عالم با حسین(ع) است» و به منظور ترویج و تبیین سبک و سیره زندگی اباعبدالله الحسین(ع) توسط اداره ایثارگران معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی اجرایی می شود. 

شهردارمنطقه۱۳ افزود: ماه محرم ،ماه بیداری امت اسلام و آشنایی عمیق با فرهنگ ناب اسلامی است و باید در کنار عزاداری برای سالار شهیدان هدف آن بزرگوار از قیام خونین کربلا در جامعه بیش از پیش تبیین شود.

محمد هادی علی احمدی اظهار داشت: فرهنگ ایثار و مقاومت سرمایه بزرگی است که ملت ایران همواره با این موئلفه های مهم عزت و افتخار آفریده‌اند.

شهردار منطقه۱۳، روضه‌های خانگی و خانوادگی را محلی برای انتقال مفاهیم تربیتی و دینی برشمرد و یادآور شد: شرکت در آیین عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) همراه با پالایش دل، صفای قلب، زنده نگهداشتن مکتب است و عاشقان حسینی با شور و تعهد در حضور آیین‌های محرم، معرفت و شناخت نسبت به مبانی اصلی و اصولی زندگی از جمله توسعه روحیه حق طلبی و عدالت‌خواهی  را نشان می‌دهند.