به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، صباغ در ابتدا به تشریح طرح شوش شرقی پرداخت و گفت: طرح تفصیلی محور شوش شرقی حدفاصل خیابان هفده شهریور تا خیابان خاوران به مدت 40 سال پیشرفت خاصی نداشت و 440 پلاک در این طرح بلاتکلیف بودند، با پیگیری همکاران ما در حوزه شهرسازی و معماری و موافقت کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج شهر تهران؛ طرح مورد بازنگری قرار گرفت و عرض این محور از ۴۵ متر به ۲۰ متر تغییر یافت .

 وی افزود: با این بازنگری ۹۵ درصد پلاک های داخل طرح تعریض خیابان شوش و محله طیب پس از ها از طرح خارج شدند و به این ترتیب مشکل ۴۴۰ پلاک بلاتکلیف واقع در این محور گره گشایی شد و هم اکنون تنها نیاز به تملک 21 پلاک است و به این ترتیب اجرای پروژه سرعت بیشتری به خود می گیرد و با اجرای طرح، ترافیک محدوده نیز  کاهش می یابد. 

او با اشاره به بافت فرسوده املاک این محدوده و آسیب های اجتماعی و نارضایتی شهروندان گفت: با بازبینی طرح بسیاری از املاک از طرح خارج شدند و مالکان این املاک که جزو املاک فرسوده محسوب می شوند می توانند با استفاده از طرح های تشویقی اقدام به نوسازی ملک خود کنند.

 صباغ با  تاکید بر توجه ویژه شورای شهر و شهردار تهران به محلات کم برخوردار یادآور شد: علیرغم کمبود اعتبارات، مدیران ارشد شهری حمایت خوبی از محلات دارای بافت فرسوده و محروم دارند و بودجه خوبی نیز برای این محلات اختصاص داده شده است. 

شهردار منطقه در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده در محله پرداخت و گفت: با هدف شناسایی مشکلات و رفع آنها بازدید مشترکی به صورت شبانه با سرکلانتر ششم فاتب، جانشین دادستان ناحیه 14 و رئیس اداره برق از محدوده انجام داده و اقدامات خوبی نظیر جمع آوری معتادان، پی گیری برای تامین روشنایی و رفع نقاط بی دفاع شهری و ... انجام شده است.وی در این نشست همچنین اظهار کرد: حضور در این محل را با دیدار از خانواده معظم شهید سیدحمید معارفی و کسب توفیق خدمت رسانی شروع کردیم و در ادامه با حضور در مسجد با هدف ارتقای خدمت رسانی به شهروندان پای صحبت معتمدان، شورایاران و شهروندان محله هستیم.

برپایه این گزارش، شهردار منطقه و دیگر مسئولان حاضر در ادامه در نشست چهره به چهره با شهروندان به درخواستها  و مطالبات آنان رسیدگی و پاسخگویی کردند. مسائل مربوط به شهرسازی و املاک، جمع آوری معتادان متجاهر، کمبود روشنایی، نرده گذاری بوستانها برای ممانعت از ورود موتور سواران، کمبود مخازن زباله و ... از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.