به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، هادی حق بین ضمن اعلام خبر فوق، تلاش برای تکمیل پارکینگ طبقاتی امیرکبیر را در مراحل پایانی خواند و یادآور شد: عملیات اجرایی این پروژه در مراحل پایانی نازک کاری و نصب تجهیزات تاسیساتی قرار دارد و پیشرفت اقدامات اجرایی به مرز 90 درصد رسیده است.

وی با بیان آنکه 48 دستگاه جت فن به منظور تهویه هوای پارکینگ در زمان بهره برداری، وارد کارگاه پروژه شده است، گفت: تجهیزات مذکور متعاقب اجرای داکت های تاسیساتی، نصب شده و به این ترتیب مجموعه اقدامات اجرایی در حوزه تهویه پارکینگ به اتمام می رسد. این در حالی است که مراحل ساخت اسکلت مورد نیاز برای نصب کابین های آسانسور نیز نهایی شده و این بخش از تاسیسات نیز به زودی وارد مدار خواهند شد.

به گفته مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، عملیات اجرایی مربوط به سیستم روشنایی و رنگ آمیزی دیوارها در مراحل پایانی قرار دارد و مقرر شده فعالیت های مربوط به هوشمندسازی پارکینگ نظیر خط کشی و راه اندازی سیستم های صوتی و تصویری توسط بهره بردار انجام شود.

گفتنی است پارکینگ طبقاتی امیرکبیر در ۳ طبقه زیرزمین با زیربنای ۲۰هزار متر مربع و ظرفیت ۵۵۰ دستگاه خودرو روی تونل امیرکبیر در حال ساخت است. بهره‌برداری از این پروژه، معضل کمبود پارکینگ در بافت فرسوده منطقه 14 را تا حد قابل ملاحظه‌ای برطرف خواهد ساخت.