به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علیرضا جعفری با اشاره به جمع آوری روزانه 8 تن پسماند خشک در منطقه افزود: از آنجایی که مشارکت شهروندان به ویژه کودکان و زنان خانه دار در امر جداسازی پسماند می توانند نقش موثری در پیشبرد اهداف توسعه پایدار شهری ایفا کند به همین منظور بیش از هزارو 300 نفر کودک،بانوی خانه دار و دانش آموز در سرای محلات و مدارس این آموزش ها را فرگرفته اند.

ضمن اینکه 120 نفر از کارکنان اداری و خدماتی، مدیران و معلمان مدارس و بیش از هزار نفر نیروهای خدماتی و کارکنان شهرداری نیز از آموزش های تفکیک پسماند مطلع شده اند.

او برپایی غرفه های آموزش و اطلاع رسانی را نیز یکی دیگر از اقدامات اداره مدیریت پسماند در ترویج و اشاعه آموزش های مدیریت پسماند و تفکیک از مبداء  عنوان کرد و از برپایی 4 غرفه در اماکن عمومی با بهره مندی بیش از 2 هزار نفر خبر داد.

 به گفته این مسئول توزیع مخازن و کارتن پلاست مخصوص پسماند خشک بین خانوارها، مراکز تجاری، اصناف به همراه توزیع کیسه های مخصوص پسماند خشک،توزیع جعبه های پسماند خطرناک در بین سالن های پیرایش مردانه،آموزش اصناف و مراکز تجاری در راستای اجرای تفکیک پسماند در مبداء و شناسایی مجتمع های بالای 50 واحد و پایین 50 واحد برای مشارکت در تفکیک پسماند از دیگر اقدامات اداره مدیریت پسماند معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه است .