به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد صالحی بازدید خود را از ایستگاه منیریه در خط سه متروی تهران آغاز کرد و در مسیر حرکت خود با حضور در واگن‌های مترو، اتاق کنترل و مراکز تجاری با مسافران و کارکنان شرکت بهره‌برداری متروی تهران به گفتگو پرداخت و دغدغه‌ها و مشکلات آنها را شنید.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد صالحی در پایان این بازدید با حضور در ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از مرکز فرمان نیز بازدید کرد و جلسه‌ای با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر حامد عباسی نامی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را ارائه داد و افزود: در ایام پیشرو با افزایش حجم مسافر روبرو هستیم و به‌منظور آمادگی هرچه بیشتر برای خدمات‌رسانی، کمیته استقبال از مهر را با حضور معاونین و مدیران ارشد خطوط راه‌اندازی کردیم و همه کارکنان این شرکت با حداکثر توان برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان تلاش خواهند کرد.
نامی با اشاره به اینکه ترمیم روشنایی و نور در ایستگاه‌ها و همچنین بحث نظافت داخل قطارها و ایستگاه‌ها از مهم‌ترین اقدامات در حال انجام است گفت: از پیمانکارانی که با ما همکاری می‌کنند خواستیم بحث نظافت را در شأن پایتخت جهان اسلام داشته باشند تا بتوانیم با ایستگاه‌ها و قطارهای تمیز میزبان شهروندان عزیزمان باشیم.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه افزود: بحث پله‌برقی‌ها و آسانسورها یکی دیگر از مطالبات به حق مردم است و همان‌طور که امروز حضرتعالی از نزدیک در ایستگاه‌ها مشاهده کردید تعمیرات بعضی از پله‌برقی‌ها از سنوات گذشته مغفول مانده که اکنون با اولویت در حال پیگیری و انجام است.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از این تعمیرات شاید هزینه خیلی زیادی نداشته باشد و فقط یک تدبیر مدیریتی برای حل آن لازم بود. از حوزه‌های مهندسی و سایر همکاران خواسته شده تا اول مهر، بخش‌هایی را که می‌شود تعمیر کنند.
نامی گفت: بحث اعزام قطارهای فوق‌العاده، در اول مهر باتوجه‌به افزایش مسافر یکی دیگر از کارهایی است که همکاران ما در حوزه عملیات با اضافه‌کردن چند رام قطار انجام می‌دهند تا بتوانیم پیک مسافری را مدیریت کنیم.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه در حوزه منابع انسانی در سنوات گذشته مدیرانی بودند که زحمت‌های زیادی برای مترو کشیدند افزود: تلاش می‌کنیم با به‌کارگیری این سرمایه‌های انسانی در حوزه‌های معاونتی و مدیریتی، حداکثر استفاده را از ظرفیت‌ها بکنیم.
وی همچنین به تهیه بانک اطلاعاتی در خصوص دست‌فروشان اشاره کرد و گفت: در فضای مجازی صحنه‌هایی پخش می‌شود که در شأن پایتخت ام القرای جهان اسلام نیست در همین راستا به پلیس و نیروهای انتظامات مأموریت دادم که یک بانک اطلاعاتی نظام‌مند از دست‌فروشان مترو تهیه کنند چرا که بعضی از این افراد نیازمند هستند و باید حمایت شوند. 
نامی افزود: در روزهای گذشته دیداری با مدیرکل کمیته امداد استان تهران داشتیم تا با حمایت‌های نهاد ریاست‌جمهوری، شهرداری تهران، استانداری تهران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، بتوانیم تا پایان سال این موضوع که در صدر اعتراضات مسافران هم هست را ساماندهی و دست‌فروشان مترو را به سمت شغل و خوداشتغالی هدایت کنیم. با صحبت‌های مطرح شده در آن جلسه کمیته امداد هم قبول کرده که وامی را برای ایجاد شغل و درآمد به این افراد اختصاص دهد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری، ضمن خداقوت به‌تمامی کارکنان صدیق شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: خدمات‌رسانی خالصانه شما در مترو شاید آن‌طور که باید دیده نشود؛ اما ماندگار است.
 وی با اشاره به اینکه امروز اولین مأموریت بعد از سفرهای استانی در تهران را داشته است گفت: انتخاب مترو به‌خاطر داشتن ۵ مؤلفه بود. اول اینکه در شهر تهران دیدار انجام شود. دوم فراوانی خدمت به مردم و مراجعه‌های مردمی در آن؛ با توجه به اینکه هر روز یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون سفر در این شهر زیرزمینی انجام می‌شود. سوم مدیران جهادی، انقلابی، جوان، پرانرژی، پیگیر و دلسوز نظام و انقلاب در آن مشغول باشند. چهارم در این فرصت کم بازدید، ثمره خوبی برای مردم و کارکنان زحمتکش مترو داشته باشد و پنجم اینکه این بازدید یک شروعی برای سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های دیگر دولت باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد صالحی افزود: دولت مردمی فقط عنوانش مردمی نیست باید کارآمدی، میدانی بودنش، رصد، پایش، نظارت و همه چیز آن مردمی باشد. ما دولتی داریم که رئیس‌جمهور آن مردمی است و تمام زمان خود را در کنار مردم و با مردم می‌گذراند. 
صالحی با اشاره به اینکه مترو بیشترین تردد روزانه و مراجعه مردم را در میان تمام وزارتخانه‌های تهران دارد گفت: مدیر خوب و جهادی برای این شرکت منصوب شده که برای ایشان و تیم مدیریتی‌شان، آرزوی دوام توفیقات داریم.
وی با بیان اینکه از خدمات مترو اقشار مختلف با افکار و اعتقادات گوناگون استفاده می‌کنند افزود: نگاه خدمتی این مجموعه باید نگاه جامع توأم باکرامت انسانی و از زاویه اسلامی باشد. هنر ما این است وقتی که نوای دل‌انگیز صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع) را برای مسافران پخش می‌کنیم یا شعار، حدیث یا روایتی را منتشر می‌کنیم؛ آن‌چنان به زیبایی و هنرمندانه روایت شود که همگان را مجذوب خود کند.
وی با تأکید بر حمایت دولت از متروی تهران گفت: تلاش می‌شود تا راهکارهایی برای گره‌گشایی و رفع مشکلات این ناوگان عظیم در نظر گرفته شود تا خدمات‌رسانی در آن به مردم بهتر از قبل ادامه یابد.
رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری در ادامه به لزوم نظارت دقیق بر عملکرد مدیران اشاره و خاطرنشان کرد: پیگیر درخواست‌های مردمی و شکایاتی که مسافران از مشکلات مترو داشتند هستیم.