به گزارش اکونا پرس،

‍به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، به نقل از حامد عبداالهی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه، هدایت الله تاجبخش بنیانگذار موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد پس از سالها خدمت در این مجموعه، ترویج و آموزش علم تاکسیدرمی و پرورش صدها دانشجو در این عرصه، عصر روز چهارشنبه۱۶ شهریور ماه دعوت حق را لبیک گفت. 

گفتنی است هدایت الله تاجبخش در سال ۱۳۱۹ در تهران به دنیا آمد و از همان زمان طفولیت به حیات وحش علاقه داشت. وی درسال ۱۳۴۱ برای تحصیل در رشته تاکسیدرمی به آمریکا سفر کرد و توانست مدرک کارشناسی ارشد خود را در این رشته کسب کند، سپس به ایران بازگشت و مقدمات آموزش تاکسیدرمی در ایران را فراهم کرد. 

تاجبخش در ۱۳۶۶ مدرک دکتری خود در رشته بافت شناسی حیوانات وحشی اخذ کرد و در سال ۱۳۷۲ با تلاش و ممارست موزه طبیعت و حیات وحش ایران واقع در محله دار آباد تهران دایر کرد.

 تدریس و آموزش تاکسیدرمی در دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش ۸۰۰ دانشجو و اجرای بیش از ۷۰ پروژه پایان نامه ،  طراحی و ایجاد موزه طبیعت و حیا ت وحش اردبیل،  تهیه مطالب علمی برای کتاب نخجیران، اجرا صور فلکی،کهکشان راه شیری و منظومه شمسی برای مرکز ستاره شناسی ایران، نگارش ۸۰ مقاله علمی و طراحی موزه آثار طبیعی وحیات وحش هفت چنار از دیگر اقدامات وی است.