به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۴، برنامه های استقبال از مهر با شعار«سلام مدرسه» و در راستای آغاز مهر باشور و نشاط ویژه بیش از ۷۰ هزار دانش آموز در دارالمومنین تهران اجرا می شود.

برای این منظور ستاد اجرایی استقبال از مهر با حضور شهردار، مدیران شهری، روئسای آموزش و پرورش و نهادهای خدمت رسان متولی در منطقه ۱۴ تشکیل شد.

تجهیز مدارس با اقدامات ترافیکی، زیباسازی، خدمات شهری، عمرانی تا اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی  چون برگزاری مراسم بازگشایی و نواختن زنگ مدرسه با حضور خانواده شهدا، بهسازی کتابخانه‌ها و مدارس مراکز آموزشی ، برپایی نمایشگاه لوازم التحریر ، ارائه برنامه‌های آموزشی و ترویجی  و.. بخشی از برنامه هایی است که با همکاری و تعامل مدیران شهری با آموزش و پرورش منطقه و نهادهای خدماتی خدمت رسان چون آتش نشانی، پلیس راهور، ادارت آب،  برق ، گاز و تاکسیرانی ویژه سال تحصیلی جدید اجرایی می شود.

قاسم بیانی رئیس اداره آموزش پرورش منطقه ۱۴ با بیان اینکه دانش آموزان به مانند نهال جوان آماده رشد و تکامل هستند، به لزوم ایجاد بستر مناسب همچنین  فعالیت های آموزشی و پرورشی با الهام از آموزه های الهی و قرآنی برای این نسل اشاره کرد و از هم افزایی و فعالیت های جاری شهرداری منطقه برای ایجاد بستری مناسب تقدیر کرد.

محمد امین سالاری پور شهردار منطقه ۱۴ با اشاره به استقرار بیش از ۲۱۸ مدرسه فعال و بیش از ۷۰ هزار دانش آموز در دارالمومنین تهران، گفت: وظیفه ما در موضوعات شهر خدمت رسانی است و تلاش می کنیم با همکاری نهادهای متولی در ارتقای کیفی فضای آموزشی، زیبایی بصری و توجه به بحث پرورش در مسیر خوب برای نسل آینده میهن عزیزمان قدم برداریم و برای آنها امید بخش باشیم.

سالاری پور با اشاره به اینکه مدرسه به عنوان دومین نهاد مهم اجتماعی به شمار می آید، بر ضرورت آموزش های شهروندی در مدارس تاکید کرد و اظهارداشت: دانش آموزان سفیران خانواده هستند و در انتقال اتفاقات خوب بین خانواده و جامعه نقشی پررنگ دارند. از این رو در طرح استقبال از مهر‌ماه سعی بر این است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه اجتماعی و شهروندی و استفاده ازظرفیت این نسل ومشارکت اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان در راستای ارتقای فرهنگ و اخلاق شهروندی و گسترش فرهنگ و ارزش های اسلامی و معنوی گام های مثبتی برداشته شود.