به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، سید مهدی صباغ ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی به شهروندان گفت: مراسم راهپیمایی شنبه 26 شهریور ماه مصادف با روز اربعین حسینی از ساعت 8 صبح از میدان امام حسین (ع) آغاز و پس از طی مسیر مشخص شده در  حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به پایان می رسد.

به گفته او؛ شهرداری منطقه 15 با استقرار دو موکب در میدان خراسان و چهارراه تیردوقلو با  ارائه خدماتی از قبیل فرهنگی ، سلامت ، بانوان ، مشاوره و ... پذیرایی،  میزبان شهروندان و علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت است.

 صباغ اضافه کرد : فعالیت این موکب ها تا ظهر روز اربعین به زائران و ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت ادامه می یابد که منطقه 15 در مسیر شماره یک از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با مشارکت مناطق 7 ، 12 ، 13، 14 ،16 و 20 آماده خدمات رسانی به شهروندان است.

او به تشریح سایر برنامه های ایام اربعین حسینی اشاره کرد و افزود : برگزاری مراسم بدرقه و استقبال از زائران سیدالشهدا در طول ایام اربعین حسینی در مراکز تجمع نظیر مساجد و پایانه ها و ... و هماهنگی ثبت نام این عزیزان در سایت خادم منتظر، برگزاری پویش فرهنگی رسانه ای سلام یا مهدی (عج) با شعار انا من حسین (ع) با موضوع نشر محتوای رسانه ای ، متنی، گرافیکی و تصویری در فضای مجازی و هماهنگی با سخنرانان و مداحان به منظور تبیین مفهوم انتظار و رابطه آن با اربعین حسینی و فضاسازی و تبلیغات محیطی سلام یا مهدی، تولید و توزیع اقلام فرهنگی و کمک به انتشار و توزیع گسترده سرود سلام فرمانده و هیئت دهه نودی های در هیئات و مساجد و .... از جمله برنامه های این ایام بوده است.

 شهردار منطقه ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی خود مراقبتی ویژه زائرین اربعین، برگزاری تورهای زیارتی به مناسبت اربعین حسینی ،  برپایی پیاده روی همراه با غبار روبی از مزار شهدای گمنام معظم، برپایی میز خدمت سلامت محور (تست فشار خون ، توزیع بروشورو ...) و اعزام هیئت های دانش آموزی به کربلای معلی نیز در این هفته انجام شد.