به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا صیادی ، مدیرعامل این سازمان با اشاره به برگزاری با شکوه مراسم اربعین در سال جاری بعد از 2 سال، خاطر نشان کرد: در ایام اربعین حسینی، پایتخت با برنامه های گسترده در حوزه های مختلف شهری، رنگ و بوی اربعین خواهد گرفت.

وی با اشاره استقبال شهروندان از اولین اکران هوشمند فرهنگی در پایتخت در ایام محرم، تصریح کرد: تابلوهای نوحه خوان یک تجربه موفق در استفاده از QR code  برای اکران فرهنگی بوده که این موضوع در ایام اربعین نیز تکرار می شود.

صیادی در خصوص اکران فرهنگی اربعین حسینی افزود: در ایام اربعین حسینی محور اکران ها با شعار"کربلا کربلا ما داریم می آییم" فضای خاطه انگیزی را ایجاد کرده که با تصاویر مزین شده شهدا حال و هوای خاصی را در شهر به وجود می آورد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران فعالیت های حوزه حجم و نقاشی را با موضوع هنر عاشورایی در محرم امسال را یک حرکت نو و جریان ساز معرفی و عنوان کرد: تلفیق کالیگرافی و اثر حجمی تیغه های علم بازخورد مناسبی از جریان های هنری، صاحبنظران و عموم مردم به دنبال داشته که می تواند در رویدادهای آتی تکرار شود.

رضا صیادی با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران نیز یادآور شد: در طول مسیر برگزاری این راهپیمایی، استقرار رادیو اربعین به عنوان یک اثر حجمی و صوتی در کنار نصب تیغه های علم کالیگرافی و اهتزار پرچم ها و اکران های فرهنگی، جلوه هنرهای شهری در مسیر این رویداد آیینی را به نمایش در می آورد.