به گزارش اکونا پرس،

روح اله حدادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵  با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه فرهنگی منطقه در مرز مهران اظهار داشت:  موکب تکیه ملت  شامل غرفه فرهنگی و موکب پذیرایی در محدوده مرزی برپا شده که با بکار گیری از ظرفیت گروه های مردمی و جهادی تاکنون در میان ۴۰ هزار نفر از زائرین امام حسین(ع)، به صورت روزانه، شربت آبلیمو، نعناع و گلاب توزیع می کند.

او افزود: همچنین توزیع روزانه حدود ۱۰ هزار بسته آب معدنی خنک بین زوار اربعین حسینی در ورودی و خروجی مرز مهران به صورت شبانه روزی از دیگر اقدامات قرارگاه فرهنگی منطقه ۵ به شمار می رود.

حدادی با اشاره به استقرار دو دستگاه تلویزیون شهری و پخش سرود سلام فرمانده با اجرای ابوذر روحی و سرودهای ویژه اربعین، ادامه داد: پیام های بهداشتی و نقشه زوار از طریق ویدئو وال مستقر در موکب به صورت مرتب پخش می شود. همچنین پویش دو خط روضه کنار موکب نیز تا کنون اجرا شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۵ با اشاره به اجرای مراسم قرائت حدیث کسا، دعای توسل، زیارت عاشورا تاکید کرد: دسته سینه زنی نیز هرروز با حضور زوار امام حسین (ع) برگزار شده و روزانه سرود سلام یا مهدی با اجتماع حاضرین پخش می شود.

او با اشاره به برپایی غرفه مادر و کودک، افزود: ایجاد محلی برای استقرار مادر و کودک جهت تعویض لباس، پوشک و همچنین شیردهی شیرخوارگان با استقبال تقریبا ۱۰۰ نفر در طول شبانه روز مواجه شده وخوشبختانه اهدای جوایز و ایجاد محل ویژه بازی و سرگرمی کودکان روزانه به طور متوسط مورد توجه ۵۰۰ مادر و کودک قرار گرفته است.

حدادی با بیان اینکه سه دستگاه واتر جت و سیستم مه پاش با رایجه نعنا و گلاب طبیعی جهت خنک کردن زوار در محل راه اندازی شده، اذعان داشت: همچنین ۱۰ هزار سربند، ۵ هزار پرچم یا حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و یا زهرا (س)  و ۴هزار پیکسل های شهید حاج قاسم سلیمانی و غیره تاکنون پخش شده است. 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ در پایان گفت: ۱۸ تن هندوانه ،۵ تن کنسرو لوبیا، ۵۰۰۰۰کیک ،۵ تن آب میوه و ۱۰ تن میوه شامل انگور ، هلو، شلیل، هلو انجیری و… تا کنون در میان زائرین توزیع شده است.