به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه سرآغاز حیات طیبه انسان ورود به مدرسه و فضای آموزش است، افزود :در آستانه مهر ماه ، با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، با برنامه ریزی های صورت گرفته و فراهم کردن زمینه مشارکت اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان، اتفاقات خوبی در محلات رقم خورده تا گامی در راستای تحقق اهداف مدیریت شهری برداشته شود.

او کمک به تجهیز، بهسازی و نوسازی، ایمن سازی و بازسازی محیط های آموزشی، مدیریت یکپارچه و هماهنگ و انجام اقدامات لازم آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و همکاری برای آموزش حقوق و تکالیف شهروندی به دانش آموزان از اهداف ویژه برنامه های استقبال از مهر ١۴٠١ اعلام کرد و افزود : این برنامه ها با رویکرد توجه به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در برنامه ها اجرایی می شود.

محمد هادی علی احمدی با اشاره به سر فصل وظایف و اقدامات اجرایی طرح استقبال از مهر در زمینه روان سازی و ایمن سازی ترافیک شهر، تامین امکانات بهداشتی، اقدامات عمرانی خدماتی، زیباسازی و فرهنگی و اجتماعی افزود: در حال حاضر، ستاد طرح استقبال از مهر در منطقه و نواحی با هدف برنامه ریزی و هماهنگی طرح استقبال از مهر ١۴٠١ تشکیل شده است.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به اجرای ویژه برنامه های استقبال از مهر از پانزدهم شهریور لغایت ٢۵ مهر ماه ادامه داد :این برنامه ها در حوزه فعالیت آموزشی با عناوین کلاس و کارگاه، نمایش، فراموز سیار، زنگ شهر آماده، دوام دانش آموزی، سفیران ترافیک، آموزش غیر حضوری، اردوی پارک آموزش ترافیک، جشن بازیافت، فرشتگان نجات و پرسش شهردار با همکاری اداره آموزش شهروندی و حوزه های مرتبط اجرایی می شود.

به گفته او بخشی از برنامه ها به بخش گردشگری و ورزش با عنوان سلام تهران، زنگ تحرک و قهرمان شهر اختصاص دارد.

شهردار منطقه ۱۳ در خصوص ویژه برنامه های فرهنگی ادامه داد :اداره آموزش شهروندی منطقه۱۳ نیز اقدام به اجرای برنامه های رسم مهر ورزی و اهدای کیف و لوازم التحریر، طلیعه مهر، مهر اولی ها، نقل نور، یادیاران، آئین مهر، آسمانی ها و تبلیغات محیطی  می کند.

او خا طر نشان کرد: در این راستا، معاونت های خدمات شهری و محیط زیست، فنی و عمرانی و حمل و نقل و ترافیک نیز برنامه های مختلفی برای استقبال از مهر ۱۴۰۱ در منطقه ۱۳ اجرا کرده اند.