به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: علیرغم اعلام اتمام عملیات مقاوم سازی و بهسازی پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن در دوره قبلی مدیریت شهری پایتخت، پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه از مرز حدود 50 درصد فراتر نرفته و تلاش برای تکمیل این پروژه ادامه دارد.

وی با بیان آنکه پل تقاطع همت- کن با توجه به زمان احداث آن یعنی سال 1370 یکی از پل های قدیمی شهر تهران به شمار می آید، گفت: عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای این پل سواره رو از سال 1396 آغاز و سپس از سال 1397 با وقفه ای چهارساله مواجه شد. تا اینکه با واگذاری مجدد پروژه های مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ‌های شهر تهران به شرکت یادمان سازه، مجددا در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در حال حاضر خاکبرداری اطراف ستون‌های مقاوم سازی نشده در حال انجام است تا در گام های بعدی عملیات کاشت آرماتور، اجرای ژاکت بتنی و تقویت فونداسیون صورت پذیرد.

گفتنی است تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن از 2 دستگاه پل با سیستم سازه ای تیر پیش ساخته بتنی و دال درجا به طول هریک 230 متر و عرض 22 متر با مجموع 11 دهانه و 176 ستون تشکیل شده است.