به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19،تورج فرهادی با اشاره به اجرای سومین مرحله از طرح حمایت از توسعه و تجهیز مدارس همزمان با استقبال از مهر افزود: سومین طرح مناسب سازی مدارس دخترانه در مدرسه شهید روزبهانی محله نعمت آباد‌‌ در حال انجام است.

او ادامه داد: هدف از اجرای این طرح را ایجاد فضای ایمن، محصور برای ساعت ورزش دانش آموزان، پاتوق برای ارتقای نشاط و تندرستی آنها در آرامش و به دور از دسترس اشراف همسایگان به فضای حیاط مدرسه عنوان کرد.

 به گفته این مسئول با توجه به ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی طرح حمایت از توسعه و تجهیز مدارس مناطق شهر تهران و همچنین برگزاری جلسه و انعقاد تفاهم نامه فی مابین شهرداری و آموزش و پرورش منطقه، لیست دبیرستان های دخترانه منطقه جهت بازدید به شهرداری ارسال شد.

طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر اقتصاد ۲۰ درصد از اعتبارات طرح حمایت از توسعه و تجهیز مدارس مبنی بر مناسب سازی مدارس دخترانه متوسطه و با عنایت به بازدید کارشناسی مشترک شهرداری و آموزش و پرورش منطقه ۱۹ از سطح مدارس دبیرستان های دخترانه و بررسی میزان اشراف همسایگان مدارس به محوطه حیاط و فضای بازی دانش آموزان، نهایتاً دبیرستان دخترانه روزبهانی واقع در محله نعمت آباد به عنوان محل اجرای پروژه انتخاب شد. 

فرهادی بیان کرد: با توجه به بررسی تیم کارشناسی مقرر شد که یک فضای باشگاهی فلزی، سقف پلی کربنات و محصور ایمن سازی شده برای ورزش دانش آموزان در حیاط مدرسه احداث شود.