به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علی روحانی معاون فنی و عمران منطقه گفت: این پروژه ها در راستای  ارتقای کیفیت زندگی و رضایت و رفاه شهروندان و بر اساس نیاز سنجی و تردد ایمن و روان در نواحی هفتگانه منطقه در حال اجراست.

او در تشریح پروژه ها افزود: احداث مسیر دسترسی بزرگراه امام رضا (ع) حدفاصل بزرگراه شهید نجفی رستگار با اجرای21 هزار مترمکعب خاکبرداری ، دو هزار مترطول جدول بندی، 900 متر مربع بتن ریزی پیاده رو،  احداث40 متر طول دیوار حائل بتنی و تهیه و پخش سه هزار و 600مترمربع آسفالت به پیشرفت 90 درصدی رسیده است.

او یادآور شد: احداث رمپ و لوپ بزرگراه شهید نجفی رستگار به شهرک رضویه نیز با هدف ایجاد دسترسی مناسب ساکنان محله رضویه به بزرگراه با اجرای رمپ و لوپ به طول 600 متر و عرض  6 متر  با پیشرفت 45 درصدی در حال اجراست. 

معاون فنی و عمران منطقه ادامه داد:  ساماندهی و توسعه معابر حاشیه محور امام رضا (ع) با ترمیم، بهسازی و نوسازی انهار و جداول ، اجرای زیرسازی، بتن ریزی و مرمت جداول رفیوژ میانی، احداث مسیر ارتباطی کندرو بزرگراه امام رضا(ع) به دسترسی جنوبی، قبل از گردنه تنباکویی و همچنین تراش و روکش آسفالت کندرو قبل از کمپ افاغنه از دیگر پروژه های اجرایی منطقه است.

 او در ادامه با اشاره به احداث، توسعه و مناسب سازی بوستان مسگرآبادخاطر نشان کرد: با اجرای تراش و روکش آسفالت معابر جاده نظامی به مساحت چهار هزار و 500 مترمربع، احداث سردرب ورودی تفرجگاه، جدول کشی ورودی تفرجگاه نرجس خاتون به متراژ 280 مترطول این پروژه به پیشرفت 48 درصدی رسیده است.

روحانی به پروژه تامین روشنایی بزرگراه های شهید نجفی رستگار و امام رضا (ع) به مجموع 9 کیلومتر اشاره کرد و گفت: تاکنون یک و نیم کیلومتر از روشنایی اجرا شده و مابقی نیز در دستور کار قرار دارد. 

معاون فنی و عمران منطقه اضافه کرد: احداث ساختمان کلانتری محله اتابک در پنج طبقه با ساخت اسکلت در حال انجام است.

روحانی همچنین یادآور شد:  48 مورد پروژه توسعه محله ای نیز در نواحی هفتگانه شامل اجرای تراش و روکش آسفالت، بهسازی و نوسازی انهار و پیاده روسازی و ... به همت این معاونت در دست اقدام است.