به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، محمدحسن رجبی با اعلام این خبر گفت: جشنواره مشاغل خانگی و محصولات کارآفرینی همزمان با روز جهانی کارآفرینی با هدف حمایت از تولیدکنندگان محلی در بوستان بنفشه سرای محله مشیریه برگزارشد. 

او با اشاره به اینکه در این جشنواره22کارآفرین شرکت کردند، گفت:  عرضه عروسک های دست ساز، جعبه های مخملی، زیورآلات، پوشاک وکیف، سفارش دوخت البسه، محصولات ارگانیک، تابلوها، ماگ های متنوع، قاب های چوبی و ...از جمله این بخش ها بود.

رجبی با اشاره به اینکه واحد کارآفرینی از 12 سال گذشته در سرای محلات آغاز به کار کرده است، افزود: دانش آموزان نیز جهت یادگیری و ارائه ایده و پیشنهاد به این جشنواره دعوت شدند.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه به تشریح اقدامات این معاونت در ترویح فرهنگ کارآفرینی پرداخت و افزود:  ارائه خدمات به کارآفرینان و کسب و کارهای استارت آپی، کمک به رشد و ترویج کارآفرینی و توانمندسازی آنها در مرکز توتیای خدمات اجتماعی، برگزاری کلاس های آموزشی و مشاوره، مشاوره های مالی کسب و کارها، فروش، مالیات ،کلاس های آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان با هدف آموزش کسب و کار، در اختیار گذاشتن فضای کار و معرفی برای دریافت وام از جمله این اقدامات است.

رجبی افزود: 30 واحد کارآفرینی کسب و کار مستقل در منطقه وجود دارد و 300 کارآفرین در آنها مشغول به کار هستند. همچنین 100 نفر در حوزه کسب و کار خانگی از سن18 تا65 فعالیت دارند.

او ادامه داد: افتتاح نخستین مرکز کارآفرینی در شهر تهران؛ با 15واحد کارآفرین در زمینه های پرورش قارچ و پرنده های زینتی و خیاطی و...مشغول به کار هستند.

برپایه این گزارش؛ شهروندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه فعالیت های کارآفرینی می توانند  با شماره  تلفن  33439175 تماس حاصل کنند.