به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  محمد هادی علی‌احمدی،  شهردار منطقه با بیان اینکه کودکان کارِ منطقه۱۳، به دعوت اداره آسیب های اجتماعی شهرداری منطقه۱۳ به طور هفتگی به اماکن تفریحی  اعزام می شوند، افزود : در نظر داریم با اجرای برنامه های تفریحی و ویژه ، روز های شاد را برای کودکان کار رقم بزنیم تا این کودکان همراه با دیگر همسالان خود  برای یک روز در هفته  ، روزی به یادماندنی داشته باشند. 

او در خصوص  اختصاص تسهیلات تفریحی  به کودکان کار افزود: با برنامه ریزی انجام شده ، کودکان کار به طور هفتگی به اماکن تفریحی از قبیل استخر ، سینما  و شهربازی  اعزام می شوند .

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به اینکه هدف از اجرای برنامه های ویژه کودکان کار ، ایجاد انگیزه و  اشتیاق  ، میان کودکان کار  است ، یادآور شد: تغییر نگرش کودکان کار به اینکه آنها هم می توانند فضای زندگی خود را تغییر دهند و همچون سایر کودکان به حقوق آموزشی ، تفریحی و مفید و البته مورد علاقه شان دست پیدا کنند از جمله اهداف این طرح است. 

‌شهردار منطقه۱۳ با آرزوی فردایی بهتر برای تمام کودکان خاطر نشان کرد : کارِ کودکان علاوه بر آموزش و یادگیری، بازی نیز هست که در این راستا  ویژه برنامه های تفریحی  تدارک دیده شد تا قدمی کوچک برای  کودکان کار باشد.