به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهردار ی منطقه 19، تورج فرهادی با اشاره به آغاز طرح سراسری کاهش مخاطرات مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن با  آموزش‌های کارگروه مقابله افزود: با توجه به خطرات گاز مونوکسید کربن برای شهروندان به ویژه در فصل سرما، فعالیت های آموزشی و تبلیغی برای آگاه سازی شهروندان نسبت به خطرات این گاز با اولویت ساختمان های نا ایمن با تراکم بالا و ریز دانه توسط کارشناس آتش نشانی و مدیریت بحران در حال انجام است.

او ادامه داد: ساختمان های موجود در بافت فرسوده از استاندارد های لازم به لحاظ سیستم گرمایشی برخوردار نیستند که در این محدوده بازدید به شکل حضوری انجام شد.

فرهادی با اشاره به ارائه آموزش‌های عمومی مقابله با خطرات ناشی از گاز مونوکسید کربن در فضای مجازی و کلاس های‌ حضوری خاطر نشان کرد: طی این بازدید ها بروشور های ایمنی، سی دی آموزشی توزیع و کاشف گاز مونوکسید کربن در مکان های مورد نیاز برای شهروندان نصب شد.

براساس این گزارش کارشناسان آتش نشانی و مدیریت بحران در نخستین روز از اجرای این طرح با حضور در مجتمع 22 بهمن ضمن بازدید از محل و نحوه قرار گیری سیستم گرمایشی توصیه های ایمنی لازم در این خصوص را مطرح کردند.