به گزارش اکونا پرس،

"حلیا سادات حسینی " بیان دیدگاه ها ، ایده پردازی اساتید و ارتقا سطح کیفی مدیریتی و اتفاق نظر در حل موضوعات محیط زیستی کلانشهر تهران را از جمله اهداف برگزاری این نشست برشمرد. 

استفاده از شرکتهای دانش بنیان و فرهیختگان و ایده پردازی های نوین و خلاقانه در مسیر معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به عنوان رکن مشورتی مورد تاکید است و تلاشمان بر این است موضوعات و معظلات محیط زیست شهر تهران را با استفاده از رویکرد بومی سازی و استفاده از  تجارب موفق  پیش ببریم.

با وجود همه پیامدهای مخرب در محیط‌زیست، توسعه صنعتی کشور ادامه دارد و کارشناسان راهکار مهار بحران‌های خاک، آب و هوا را تولید داخلی یا اقتباس فناوری‌های شرکت‌های بزرگ دنیا در زمینه‌های زیست‌محیطی و کاهش آلاینده‌ها می‌دانند.

تجربه کشورهای دیگر نشان می‌دهد که توسعه فناوری و نوآوری و حتی به‌کارگیری ظرفیت‌های پلتفرمی استارت‌آپ‌ها می‌تواند به شکل مستقیم و غیرمستقیم در کاهش شدت بحران‌های زیست‌محیطی و مدیریت آن مؤثر باشد.در چنین شرایطی پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان یکی از ظرفیت‌های ارزشمند کشور به شمار می آیند به این معنا که ورود کسب و کارهای دانش‌بنیان به حوزه انرژی و محیط‌زیست می‌تواند ارتقای فرهنگ نوآوری، افزایش توان رقابت در زمینه محیط‌زیست و اختصاص فضاهای کاری و تأسیسات مناسب در زمینه محیط‌زیست را به دنبال داشته باشد.