به گزارش اکونا پرس،

فرزاد هنرور  با بیان اینکه توزیع رایگان نهال درختان مثمر بین شهروندان ساکن در منطقه۶، از نیمه دوم دی ماه آغاز و تا بیست و یکم  اسفند ماه ادامه خواهد داشت؛ گفت: شهروندان می‌توانند برای ثبت سفارش از طریق سامانه ۱۳۷ اقدام کنند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست ادامه داد: این طرح به دنبال ثبت درخواست شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ ویا با شماره تماس ۸۸۰۵۷۹۴۱  مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه،اکیپ‌های کاشت نهال با همراهی کارشناسان مرکز تام ضمن مراجعه به منازل شهروندان نسبت به کاشت رایگان نهال مثمر در باغچه‌های منازل به همراه ارائه بروشور و مشاوره لازم در خصوص نحوه نگهداشت نهال‌های کاشته شده اقدام می‌کنند.

هنرورگفت: تعداد نهال‌های تحویلی و قابل کاشت در هر منزل با توجه به وسعت باغچه و نظر کارشناس حداکثر ۴ اصله است و اقدامی در خصوص محوطه‌سازی، طراحی، کاشت باغچه و خاکریزی انجام نمی‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه  افزود: نوع و گونه نهال‌ها شامل نهال های متعارف شهری و برخی اقلام مثمر نظیر انجیر، خرمالو، سیب، گلابی است.

هنرور ادامه داد: این طرح با هدف افزایش رضایت شهروندی و توسعه امر درختکاری و نگهداری آن تا بیست و یکم اسفند ماه  انجام می شود.

همچنین شهروندان منطقه۶ می توانند در هفته درختکاری  جهت دریافت نهال مثمر به غرفه های مستقر در بوستان های  هنرمندان،لاله، بهجت اباد، قزل قلعه،ساعی و اسدآبادی نیز مراجعه نمایند.