به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، محمد شیری به تشریح برنامه های این هفته پرداخت و افزود: طرح «یک عالمه درخت» از روز گذشته همزمان با هفته منابع طبیعی با مشارکت معاونت اجتماعی و اداره روابط عمومی منطقه و با حضور شهروندان در بوستان آزادگان آغاز و تا 19 اسفند ادامه دارد در این طرح شهروندان در یک ربات مجازی ثبت نام  و به نام خود در کاشت درخت سهیم می شوند. 

به گفته او؛ کاشت 2000درخت به یاد شهدای معظم منطقه در بوستان آزادگان و برگزاری آیین غرس درخت با مشارکت خانواده معزز شهدا و تقدیر از آنان در بوستان پردیس بانوان در این هفته انجام می شود.

شیری به طرح نهضت درختکاری که پیش از این هفته در منطقه  در حال اجرا است اشاره کرد و گفت:  تاکنون 12 هزار نهال مثمر و غیر مثمر کاشته شد که در این راستا به درخواست  شهروندان از طریق سامانه 137 و یا تماس با مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه، 2هزار نهال مثمردر منازل آنان غرس و نیز 10 هزار اصله نهال  غیر مثمر در تمامی بوستانها، رفیوژها و میادین سطح منطقه کاشته شد.

برپایه این گزارش؛ در حاشیه مراسم کاشت درخت در هفته منابع طبیعی در بوستانهای مذکور غرفه آموزش و مشاوره در خصوص کاشت اصولی نهال، انواع سبزه، تراریوم، بونساریوم و... توسط مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه بر پا می باشد و کارشناسان مرکز پاسخگوی سوالات شهروندان گرامی در خصوص گل و گیاه هستند. 

 همچنین کاشت درخت در مدارس و اهداء گلدان به دانش آموزان، بازدید کودکان مهد کودک های سطح منطقه از گلخانه این مرکز و مشارکت کودکان در کاشت نهال و توزیع رایگان نهال بین شهروندان توسط مرکز تام منطقه به اجرا درمی آید.