به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه ، آموزش و فرهنگ‌سازی را راهکار مهم کاهش معضل سد معبر دانست و افزود : با توجه به سابقه طولانی سد معبر و تأثیرگذاری موردی  اخطارها، به نظر می‌رسد یکی از راه های پیشگیری از این معضل، آموزش و فرهنگ‌سازی شهروندان و اصناف است.

او اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن ایام پایانی سال ۱۴۰۱ و اجرای طرح بهاران خدمت، شهرداران نواحی چهارگانه و مسئولان معاونت خدمت شهری و محیط زیست با مراجعه به واحد های تجاری در محلات منتخب و گفتگو با کسبه، نسبت به توزیع کارت تبریک و اهدا گل در نواحی چهارگانه اقدام می کنند. 

محمد هادی علی احمدی تصریح کرد  : در این طرح به جای اخطار به کسبه در خصوص آزاد سازی پیاده رو و  رفع مزاحمت برای شهروندان برابر بند ۲۰ ماده ۵۵  مبنی بر استفاده غیرمجاز از فضای میدان‌ها، پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب، به طور چهره به چهره توضیحات و آگاهی های لازم به صاحبان اصناف ارائه می شود.

او اضافه کرد : این طرح در محلات منتخب نواحی چهارگانه شامل آشتیانی، شهید اشراقی، شهید اسدی، شورا با تقدیر و تجلیل از ۶۰ کسبه اجرایی می شود. 

وی با اشاره به اهمیت توجه به حقوق شهروندی و رضایت اجتماعی آن‌ها، خاطرنشان کرد: رسیدن به شرایط مطلوب در رفع سد معبر، زمان‌بر است و با توجه به حساسیت‌های اجتماعی موجود، به طور مدون ، برنامه‌ریزی در این خصوص انجام می شود .