به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، فرزاد هنرور با اشاره به طرح باندینگ و نگهداری درختان گفت: فضاها و پهنه‌های سبز شهری یکی از مهمترین عناصر در لطافت و پاکی هوا و تصفیه کننده مناسبی برای آلاینده‌های مختلف کلانشهر تهران است، از این رو رسیدگی به درختان و فضاهای سبز شهری از اولویت‌های مدیریت شهری به حساب می‌آید.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 6 با اشاره به جزییات این عملیات گفت ، رنگ سفید روی تنه درختان ، ترکیبی از آفت کش ها و رنگ های مجاز میباشد . در مدیریت تلفیقی افات (Ipm) در فضاهای سبز شهری ، جمعیت آفات را با استفاده از اقدامات مختلف مکانیکی ، بیولوژیکی ، شیماییی و .. در سطح آستانه خسارت زایی کنترل می نمایند.

این مقام مسئول  ادامه داد:هدف از اجرای این طرح ،حفاظت درختان در مقابل تنش های حرارتی و کنترل عوامل خسارت زا، کنترل بیماری و پیشگیری از شیوع آن ها در سال آینده خواهد بود دراین راستا درختان روبه زوال و کهنسال در الویت برنامه کاری قرار گرفته و بصورت ویژه تیمار میگردند.

هنرور خاطرنشان کرد: این عملیات با نظارت کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه با استفاده از ترکیبات کم خطر بر اساس استانداردهای زیست محیطی در نواحی شش گانه، بوستان ها و خیابان حضرت ولیعصر (عج) در حال اجرا می باشد.