به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، پیرهادی با اشاره به اینکه مهم‌ترین شاخصه مراکز پردازش MRF پسماند رفع مشکلات محیط زیستی در شهر تهران است گفت: افتتاح ایستگاه های میانی مدیریت پسماند از سه ویژگی تصفیه شیرابه‌ها، کاهش حمل زباله به آرادکوه و تولید انرژی از ریجکتی‌های زباله برخوردار است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: ایجاد شهرک بازیافت یکی دیگر از پروژه‌های شهرداری تهران است که شورای اسلامی شهر در برنامه چهارم با آن موافقت کرده و بودجه قابل توجهی نیز به آن اختصاص داده است. مواد اولیه که از پسماندهای خشک حاصل می‌شود در این شهرک تبدیل به محصول شده و در نتیجه کاهش آلایندگی در حوزه دفع را در پی دارد.

پیرهادی همچنین با اشاره به آغاز عملیات احداث کارخانه ۱۲۰۰ تنی بازیافت نخاله‌های ساختمانی، آن را گامی مهم و مثبت در حفظ محیط زیست ارزیابی کرد و در این رابطه گفت: استحصال خاک و نخاله بسیاری از آلاینده‌هایی که در حوزه محیط زیست ایجاد می‌شود را کاهش می‌دهد و این فناوری می‌تواند انباشت چند دهه خاک و نخاله را در آبعلی به مرور مرتفع کند که یک دستاورد بزرگ برای مدیریت شهری و مردم شهر تهران است.


رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امیدواریم در سال آینده شاهد تحولی جدید در سایر قسمت‌های مدیریت پسماند باشیم افزود: ۱۷ برنامه تحولی در حوزه پسماند برنامه‌ریزی شده که بسیاری از آنها در سال ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود و این نوید سالی پربار در حوزه پسماند و محیط زیست را می‌دهد.