به گزارش اکونا پرس،

به نقل از واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محمد آقاجانلو امروز در جلسه کنترل مدیریتی منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با بیان مطلب فوق تصریح کرد: تسهیل شرایط جذب سرمایه به منطقه، بخشی از مشکلات مربوط به تامین مالی و پیشرفت طرح ها را برطرف می کند.

وی با یادآوری تاکید رئیس ایمیدرو به تامین آب منطقه ویژه پارسیان، گفت: ارائه زیرساخت به سرمایه گذاران از جمله آب رسانی، یکی از حیاتی ترین برنامه های این سازمان است و کندی در روند اجرای طرح باید در مدتی معین جبران شود.

در ادامه سمیه خلوصی معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو، گفت: این منطقه برای پیشبرد اهداف عالی سازمان و وزارت صمت، باید نسخه مشخصی به منظور جذب سرمایه داشته باشد.

این عضو هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، افزود: منطقه پارسیان به عنوان یکی از مناطق زیرمجموعه سازمان، تاکنون 15 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اما باید با توجه به شرایطی که در اختیار دارد، مسیر ورود سرمایه را بیش از پیش تسهیل کند.

وی تصریح کرد: 6 میلیارد دلار از این میزان سرمایه، محقق شده است.

در این جلسه سید علی اصغر علامه مدیر عامل منطقه ویژه پارسیان با ارائه گزارش عملکرد منطقه و تغییرات ایجاد شده، گفت: تعداد سرمایه گذاران از 4 شرکت سال 96 به 26 شرکت در پایان سال 1402 رسید.

به گفته وی، در حال حاضر 50 واحد تولیدی و 70واحد خدماتی در منطقه مستقر هستند. علامه ادامه داد: طی سه سال گذشته 3600 شغل در منطقه پارسیان ایجاد شده است.