به گزارش اکونا پرس،

به نقل از صدای بورس ،تنها هفت ماه مانده به پایان دوره ریاست جمهوری روحانی مانده و وزیر صمت همچنان در حال عزل و نصب است.

وجیه الله جعفری مدیرعامل ایمپاسکو به ساختمان ایمیدرو رفت و به جای آن خداداد غریب پور سمت ریاست هیئت عاملی ایمیدرو را بر عهده گرفت.

خبر عزل شبانه خداداد غریب پور و نصب وجیه الله جعفری به جای وی هنوز از خاطرها فراموش نشده که داریوش اسماعیلی معاون معدن و صنایع معدنی صمت صبح دیروز استعفا داد و عصر همان روز استعفا بدون هیچ اعتراضی از طرف وزیر صمت پذیرفته شد.

فراخوانده شدن سعد محمدی به ساختمان صمت بعد از استعفای ناگهانی داریوش اسماعیلی معاون معدن و صنایع معدنی صمت انجام شد. استعفای داریوش اسماعیلی حتی با تعارف و دلجویی وزیر صمت از این معاون  هم مواجه نشد و گفته می‌شود این استعفا نوعی برکناری محترمانه بود.

 کرمانی ها صدارت شرکت ملی صنایع مس کرمان را حق مسلم خود می‌دانند و از همان ابتدا علیرضا رزم حسینی وزیر صمت قول شرکت ملی صنایع مس ایران را به کرمانی‌ها داد و امروز بعد از جابجایی‌ها تنها یک قدم با سکانداری یک کرمانی در شرکت ملی مس ایران مانده است.

معدنی‌ها معتقدند سعد محمدی با آمدن به وزارت صمت خود را می سوزاند و دعوت وزیر صمت از  وی برای حضور در این وزارتخانه تنها برای رهایی از قضاوت معدنی هاست؛ چرا که گزینه پیشنهادی وزیر صمت، احمد انارکی است که همچون سعد محمدی با معدن و صنایع معدنی آشنایی ندارد.

گزینه پیشنهادی رزم حسینی کیست؟

 احمد انارکی محمدی متولد اردیبهشت ۴۸ از  انار کرمان و دانش آموخته رشته مدیریت بازارگانی ( بازاریابی بین المللی) در مقطع کارشناسی ارشد و مهندسی کشاورزی در دوره کارشناسی است.

 این پیشنهاد کرمانی‌ها نماینده دوره دهم از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار در استان کرمان و معاونت امور حقوقی، مجلس و استان‌ها وزارت صنعت، معدن و تجارت را در رزومه کاری خود دارد.

از جمله گزینه های احتمالی دیگر رزم حسینی برای صدارت شرکت ملی صنایع مس ایران ناصر تقی زاده است. وی  اصالتا یک کرمانی نیست اما 30 سال در این استان در سمت های مختلف فعالیت داشته است، وی فرماندار بم و   2 دوره مدیرعامل گل گهر بوده است.  در صورتی که تقی زاده به ملی مس برود، جلال ماب رئیس هیت مدیره گهر زمین جایگزین تقی زاده در چادر ملو می شود، جلال ماب خود  سابقه مدیریت گل گهر را در کارنامه مدیریتی دارد.

معدنی‌ها معتقدند که رزم حسینی  اگر بخواهد از بدنه ملی مس شخصی را جایگزین سعد محمدی کند، گزینه احتمالی احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه است که اصالتا برای رفسنجان کرمان است.

وزیر صمت در فولاد مبارکه اصفهان ۴ جابجایی مهم داشته و  شنیده‌ها حاکی از تحولات قریب الوقوع مدیریتی در مدیرعاملی فولاد مبارکه اصفهان است. هفت ماه از دولت روحانی باقی مانده و وزیر جدید صمت همچنان در حال تغییر و تحول در این وزارتخانه است، دلیل این همه تغییر در وزارت خانه چه می‌تواند باشد؟