به گزارش اکونا پرس،

سومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی ایران ریتیل شو در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

پنل چالش‌ها و موانع توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای

در این پنل که با حضور پرشور متخصصان و مدیران ارشد مجموعه‌های مختلف صنعت خرده‌فروشی ایران برگزار شد، جناب آقای دکتر رسول محمدی عضو محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در پاسخ به سوالات کارشناسان این چنین گفت:

سوال: شما دومین فروشگاه کش اند کری را افتتاح کردید درحالی که خیلی‌ها جرعت ورود به این زمینه را نداشتند، در این رابطه توضیح دهید.
پاسخ: ما بر اساس برنامه استراتژیک در حوزه‌های مختلف ورود کردیم و با سرعت پیش‌روی کردیم، این کانسپت در فروشگاه‌های پیشگام دنیا مانند کاسکو راه‌اندازی شده است، ما هم به عنوان یک فروشگاه پیشگام ایرانی بنچ مارکمان را از این فروشگاه الگو برداری کردیم و تمرکزمان بی تو سی است.
کشور ما زنجیره‌ای توزیع با فرهنگ بنک داری دارد و سخت‌ترین کار مدرن سازی فرهنگ توزیع است.

رسول محمدی مدیر عامل فروشگاه زنجیره ای رفاه

ما دو مسیر سه ساله و پنج ساله را طراحی کردیم که تامین کنندگان را ترغیب به ارسال کالا و پکیجینگ کنیم، به آن‌ها آموزش دهیم و این کار را عملی کنیم.
رفاه به استان‌های کرمان، شیراز، اصفهان ورود کرده است و پروژه‌های فروشگاهی ۱۶ تا ۲۰ هزاری متری را در دست دارد.
این کار دشوار و متفاوت است اما بخشی از نیاز جامعه است و باید به عنوان پیشگام صنعت خرده‌فروشی ایران و خاورمیانه آن را انجام می‌دادیم.

وی در ادامه پنل به سوالی دیگر نیز پاسخ داد:
سوال: در زمینه کش اند کری به عنوان یک پرچمدار، دغدغه‌های شما در زمینه باشگاه مشتریان، قیمت، تک برندی و … چیست؟

پاسخ: دشواری‌ها در دو بخش زنجیره‌ تامین و HR می‌باشند.
در زنجیره‌ تامین دغدغه اصلی باشگاه مشتریان نیست، هرچند که ما باشگاه مشتریان وسیعی داریم اما دغدغه اصلی همراهی تامین کنندگان در این مسیر است، ما به همراهی صد درصدی آنان در بحث‌های پرایوت لیبل، پکیجینگ و … احتیاج داریم.

در مورد نیروی انسانی نیز باید بگویم، ما در صنعت خرده‌فروشی با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه‌ایم، چرا هنوز در دانشگاه‌ها با این همه پیگیری ما، رشته دانشگاهی مرتبط با صنعت خرده‌فروشی نداریم؟ ما فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید مدارس آموزشی بسازیم، رفاه دوسال است که سازمان آموزش خود را ساخته است، اما از دانشگاه‌ها نیز انتظار داریم که ورود کنند تا این صنعت به عنوان یک صنعت پیشران در اقتصاد با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه نشود.

رونمایی از برند جدید سارابیس در ایران ریتیل شو ۲۰۲۱

فروشگاه‌‌‌های زنجیره ای رفاه در نمایشگاه ایران ریتیل شو از برند منسوجات و پوشاک جدید خود به نام سارابیس رونمایی کرد.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه علاوه بر تامین کالاهای اساسی در صنعت خرده فروشی قصد دارد در صنعت منسوجات هم سخنی برای گفتن داشته باشد.

از همین روی در گام نخست تابلوی سارابیس در سطح شهر و فروشگاه‌های فرانچایزینگ با هدف رقابت با کالاهای خارجی نصب و به زودی شاهد جایگاه ویژه‌ای در بازار منسوجات ایران خواهیم بود.
در ادامه این مراسم جناب آقای دکتر رسول محمدی عضو محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با جمعی از تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات فروشگاهی تفاهم نامه‌هایی امضا نمودند که مبلغی بالغ بر ۵۰۰میلیارد تومان است.

گفتنی است؛ در سال‌های اخیر شرکت رفاه به عنوان یک بنگاه اقتصادی خصوصی با ارگان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی قرارداد همکاری امضا کرده است.

امروزه این ظرفیت در فروشگاه‌های رفاه ایجاد شده که در مقیاس کشوری بتواند همکاری کاربردی و موثری را در جهت اعتلای اقتصادی و رفاهی مردم با شرکت‌ها، مجتمع‌ها و سازمان‌های کلیدی و مهم کشور داشته باشد.

همچنین ایشان در نشست‌های خبری مختلفی شرکت کرده و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

ایران ریتیل شو ۲۰۲۱

رفاه متفاوت‌تر از همیشه!

اما نکته جالب توجه این نمایشگاه، غرفه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه است، رفاه این بار در کنار ارائه خدمات همیشگی از جمله: اعطای نمایندگی، رفاه کارت، سیف کارت، تبادل اطلاعات، همکاری با تامین کنندگان، مشاوره در زمینه خرده‌فروشی و … حس و رنگ یک فروشگاه پیشگام را به غرفه خود تزریق کرده است.

پخت انواع نان‌های تازه توسط خبره‌ترین نانوایان رفاه، انواع گوشت‌های تازه و درجه یک در بخش قصابی با حضور قصاب‌های مجرب رفاه، خشکبار و همچنین جزیره سرد که توسط پرسنل کاردان سطح فروش رفاه اداره می‌شوند از بخش‌هایی است که در غرفه رفاه در این نمایشگاه جانمایی شده است.

در غرفه رفاه چه گذشت؟

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه همانند سال‌های اخیر به عنوان مجموعه‌ای نوین و پیشگام در صنعت خرده‌فروشی خاورمیانه در این نمایشگاه حضوری پررنگ دارد و از پربازدیدترین غرفه‌های روز نخست نمایشگاه بود.
همچنین دکتر رسول محمدی عضو محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به همراه اعضای هیئت مدیره در غرفه رفاه حضور گرمی‌داشتند و با میهمانان رفاه دیدار و گفتگو کردند.

ایران ریتیل شو چیست؟

ایران ریتیل شو، نمایشگاه بین‌المللی مراکز خرید، مجتمع‌های تجاری، رویکردهای نوین صنعت خرده‌فروشی و صنایع وابسته است.

به‌صورت کلی برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی علاوه‌بر تأثیر بر توسعه شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، به شکل‌دهی تعامل و ارتباط گسترده با متخصصان جهانی این حوزه منتهی می‌شود.
همچنین برگزاری چنین رویدادی می‌تواند بستری برای تبادل اطلاعات فنی بازرگانی باشد.
تربیت نیروی انسانی در حوزه‌های توزیع مویرگی، توجه به کیفیت خدمات، توجه به رویکردهای نوین این صنعت و تعامل با تجربه‌ها و دستاوردهای جهانی در زمینه خرده‌فروشی می‌تواند بخشی دیگر از دستاوردهای این نمایشگاه باشد.

صنعت خرده‌فروشی در مقیاس جهانی، در مقایسه با کشور ما که صنعت خرده‌فروشی مدرن جنبش نوینی از مناسبات فروش در شاکله اقتصاد ملی محسوب می‌شود، بسیار عظیم و پیشرفته است و رفاه به عنوان پیشگام صنعت خرده‌فروشی ایران و خاورمیانه ملزم به شرکت در چنین نمایشگاهی است.

اهداف رفاه از شرکت در این نمایشگاه:

۱.برقراری ارتباط کاری موثر با بزرگان صنعت ریتیل

۲.توسعه شعب در مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری

۳.مذاکره‌ با تأمین‌کنندگان جدید برای شرکت رفاه

۴.تبیین و توضیح فعالیت‌های مرتبط با رفاه‌کارت

۵.معرفی رویکرد نوین رفاه در حوزه خرده‌فروشی به شرکت‌کنندگان نمایشگاه

۶.استفاده از فضای آموزشی نمایشگاه در راستای آگاه‌سازی پرسنل

۷.برقراری ارتباط مستقیم با تأمین‌کنندگان و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه

همچنین رفاه در ادامه حضور پررنگ خود در مجامع تخصصی صنعت‌ها از بیستم مهرماه در نمایشگاه مدکس حضور خواهد داشت.​