به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرنگار ما در مراسم امضای این قرارداد که با حضور مدیران عامل و اعضای هیات مدیره دو شرکت برگزار شد. مهندس تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: یکی از مشکلات عمده صنعت فولاد کشور نبود زیر بناها از جمله برق و گاز و آب می باشد که فولادی ها باید خود به فکر این زیر ساخت ها باشند که اتفاقا کار خوبی است که بتوانیم با تامین این زیر ساخت ها، کمک بزرگی به مملکت در جهت توسعه پایدار کرده باشیم.

مهندس تقی زاده در ادامه افزود : شرکت چادرملو توانسته با کمک شرکت های فولادی و صنعتی  دغدغه آب را  در فلات مرکزی حل کند.

 و در حال حاضر مشکل دوم موضوع کمبود برق در کشور است که البته چادرملو توانسته با ساخت نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی و همچنین نیرگاه خورشیدی 10مگاواتی در اردکان یزد علاوه بر تامین برق مورد نیاز خود بیش از نیمی از برق تولیدی خود را به شبکه سراسری منتقل کند و اکنون هم در نظر داریم با سرمایه گذاری برای ساخت دو نیروگاه 546 مگاواتی سیکل ترکیبی و 120 مگاوات نیروگاه خورشیدی مجموع تولید خود را به بیش از 1730 مگاوات برق برسانیم.

مدیرعامل چادرملو در پایان گفت: امضای قرارداد ساخت نیروگاه 546 مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان که به روش epc و نیروگاه بهاباد که به شکل bot  اجرا می شود را به فال نیک میگیریم و امیدواریم که گروه مپنا بتواند در سریعترین زمان ساخت آنها را به اتمام برساند و  وارد مدار کند و امیدها را در دل مردم بیشتر نماید. 

براساس همین گزارش دکتر علی آبادی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره گروه مپنا نیز با ابراز خرسندی از این اقدام مدیر عامل و هیات مدیره چادرملو که تفکرات توسعه گرایانه و دور اندیشانه دارند گفت: بسیار خوشحالم که این قرارداد ما بین شرکت بزرگی مثل چادرملو و گروه مپنا منعقد شده است و به مردم این نوید را خواهیم داد که زودتر از موعد مقرر بتوانیم این دو پروژه را وارد مدار کنیم.