به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی،  "مسرور عباس انصاری" عالم دینی و نماینده شیعیان در جامو و کشمیر تحت کنترل هند در گفت و  گو با خبرنگار ایران پرس در سرینگر درباره اهمیت و درس قیام عاشورا گفت: امام حسین (ع) و یارانش در میدان کربلا جاودانه فداکاری کردند و برای نجات بشریت از ظلم در کربلا شهید شدند. 

«مسرور عباس انصاری» افزود: هدف از محرم و عزاداری عبرت گرفتن از واقعه کربلا و تعیین مسیر است و هدف اصلی قیام امام حسین (ع) رهایی از ظالمان و غاصبان بود. 

نماینده شیعیان در جامو و کشمیر تحت کنترل هند گفت: امام حسین (ع) برای تحقق هدفش، خود و خانواده‌اش را فدا کرد و 72 تَن از یارانش برای رفاه و سعادت بشریت در دشت کربلا شهید شدند.  

«مسرور عباس انصاری» تاکید کرد: هدف از عزاداری حسینی (ع) در ماه محرم زنده نگه‌داشتن اندیشه‌های امام حسین (ع) است تا مردم را به سوی آزادی سوق دهد تا از شرارت ظالمان و حاکمان نجات یابند.  

نماینده شیعیان در جامو و کشمیر تحت کنترل هند تصریح کرد: تعالیم اسلامی باید برای همیشه احیا شود و با عزاداری روز عاشورا باید به‌سمت اهداف امام حسین (ع) که در قیام کربلا برای بشریت تعیین شد، حرکت کرد.