به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مستند «مردی با آرزوی‌های بزرگ» روایتی است از چرایی و چگونگی شهادت شهیدان مرتضی حسین پور و محسن حججی از رزمندگان مدافع حرم.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی نعمت‌اللهی نحوه شهادت مرتضی حسین‌پور و محسن حججی را در عملیاتی که اهمیتی حیاتی برای نیروهای مقاومت و ارتش سوریه داشت، به تصویر می‌کشد.

مستند «مردی با آرزوی‌های بزرگ» این موضوع را یادآور می‌شود که در عراق و سوریه، مشکل اصلی کمبود نیروی انسانی نبود و ارتش این کشورها بیش از همه چیز به مستشاران مجرب نظامی نیاز داشتند. افسرانی کارکشته که جنگ در کوهستان، شهرها و دشت‌های باز را بلد بودند؛ کسانی مثل مرتضی حسین‌پور و یا همان حسین قمی.

نابغه‌ای که در کنار همه مهارت‌هایش زبان عربی را هم به لهجه‌های گوناگون بلد بود. او سن و سال زیادی نداشت اما آن‌قدر در مأموریت‌های رزمی موفق ظاهر شده بود که همه به چشم یک ژنرال کهنه‌کار به وی نگاه می‌کردند.

 در این مستند می‌بینیم که شهید قمی ابتدا به سوریه رفت اما با حمله داعش به عراق برای کمک فرماندهان بسیج مردمی به این کشور فراخوانده شد. این شهید بزرگوار سرانجام در مرداد ۱۳۹۶ در یورش داعش به یکی از پایگاه‌های مقاومت به شهادت رسید. همان روزی که تروریست‌ها توانستند یکی از نیروهایش یعنی محسن حججی را ابتدا اسیر کنند و بعد به شهادت برسانند.

این مستند چهارشنبه ساعت ۰۴:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند هم همان روز ساعت ۹:۰۰، ۱۵:۰۰، ۲۱:۰۰ و بامداد روز بعد ساعت ۰۱:۰۰ پخش می‌شود.