به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «ایران» این هفته نگاهی دارد به جاذبه‌های شهر تاریخی هفشجان در استان چهارمحال و بختیاری و هنر نقاشی شیشه.

گلنار فرنودی گزارشگر برنامه برای آشنایی بیشتر با شهر باستانی هفشجان سفری داشته است به استان چهارمحال و بختیاری.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی فرنودی، قدمت شهر هفشجان به هزاره هفتم قبل از میلاد و سابقه سکونت انسان در این شهر به ۹ هزار سال پیش برمی‌گردد، به همین دلیل این شهر تاریخی  و بناهای آن به یکی از قطب‌های جذاب برای باستان‌شناسان تبدیل شده است.

گزارشگر برنامه "ایران" تاکید می‌کند تمدن‌های باستانی در هزاره‌های پیش از تاریخ در هفشجان وجود داشته‌اند و در این شهر شش اثر تاریخی ثبت شده است.

قسمت دوم برنامه «ایران» به گزارشگری گیسو میشااحمدی نیز به معرفی هنر نقاشی پشت شیشه می‌پردازد.

 نقاشی پشت شیشه هنری است وارداتی و در دوره صفویه از اروپای شرقی و هند و چین وارد ایران شده است. این هنر، بلافاصله بعد از ورود به کشور رنگ و بویی بومی‌به خود گرفته است و کمتر با نمونه‌های تقلیدی از کارهای مشابه غربی برخورد می‌کنیم. 

برنامه «ایران» روز یکشنبه ساعت 21 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز دوشنبه ساعت 12:00، سه شنبه ساعت 07:00، چهارشنبه ساعت 03:00، پنج شنبه ساعت 08:00 و 16:00و جمعه ساعت 00:00 روی آنتن می‌رود.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینکhhttps://www.presstv.ir/Section/15015 برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند.