به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته "ما مردم" تاریخچه، سرنوشت و آثار جنبش وال استریت در آمریکا را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد. 

گارلند نیکسون مجری برنامه گفتگوی رادیویی و تحلیلگر سیاسی از واشنگتن دی سی و کالب مائپین مدیر مرکز نوآوری سیاسی از نیویورک کارشناسان برنامه هستند و درباره جنبش وال استریت سخن می‌گویند.

بنا بر گفته کارشناسان برنامه، وال استریت جنبشی بود علیه نابرابری اقتصادی، فساد سیاسی، نفوذ پول و نخبگان در سیاست و وضعیت اسفبار ۹۹ درصد در مقابل یک درصد ثروتمند در آمریکا. هدف اصلی این جنبش رسیدگی به نابرابری اقتصادی و نفوذ شرکت‌ها در سیاست بود. 

نیکسون و مائپین در ادامه به این موضوع می‌پردازند که انگیزه‌ها و اهداف کلیدی جنبش اشغال وال استریت چه بود و چرا در ظاهر شکست خورد و سرکوب شد؟

کارشناسان برنامه همچنین تاکید می‌کنند که جنبش و تسخیر وال استریت تأثیری فراتر از مرزهای ایالات متحده داشت و اعتراضات با الهام از این جنبش در بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای غربی مانند بریتانیا، کانادا، اسپانیا و استرالیا رخ داد. این اعتراضات جهانی اغلب با احساس مشترک نابرابری اقتصادی و نارضایتی از نخبگان سیاسی مرتبط بود.

برنامه «ما مردم» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی روز پنج‌شنبه ساعت 11:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود و تکرار آن همان روز ساعت 23:00، جمعه ساعت 10:00، شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و یکشنبه ساعت 03:00 خواهد بود.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15082 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.