به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه "پرونده های فلسطین"با اجرای خوان کارلوس روسو این هفته به بررسی مقاومت جوانان فلسطینی با ماندن در سرزمین خود و خودداری از ترک آن در برابر رژیم صهیونیستی اختصاص دارد.

نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی برای بازداشت شهروندان فلسطینی به طور معمول شبانه به شهرها و روستاهای کرانه باختری یورش می برند که با مقاومت شدید جوانان و مبارزان فلسطینی روبرو می شوند. شرایط این روزهای سرزمین‌های اشغالی و بطور خاص در کرانه باختری بسیار ویژه است و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله‌ای پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می‌دهند و همین امر شرایط  ویژه‌ای را برای صهیونیست‌های غاصب رقم زده است.هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمین گاهی برای صهیونیست‌ها تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است. بسیاری از جوانان فلسطینی با وجود بسیاری از مشکلات ماندن درکشورشان و کشته شدن را انتخاب می کنند زیرا ماندن در خانه را شکلی از مقاومت می دانند.

برنامه «پرونده‌های فلسطین» سه شنبه ساعت13:00از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و بازپخش آن همان روز ساعات ،18:30 و روز چهارشنبه ساعات 2:30 بامداد و 16:30 برای مخاطبین اسپانیایی زبان این شبکه معاونت برون مرزی صداوسیما روی آنتن خواهد رفت. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/causa-palestina/812 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.