به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این مستند 3 قسمتی با هدف آشنایی با فعالیت های گردان سید الشهداء (ع) متشکل از شیعیان عراق برای مبارزه با داعش می پردازد. 

مطلع این مستند مزین شده به کلامی از شهید گرانقدر سید مرتضی آوینی: «هرکس می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند، اگر چه خواندن داستان را سودی نیست». در ادامه با کلامی آهنگین روای مستند می گوید: سرزمین جهاد، سرزمین ایستادگی، اینان راه به قتلگاه پیدا کرده اند... خدا برترین نشان دهندگان است و این خود نشانی از رسیدن ... آسمان اینجا هر روز پر از ستارگانی است که یکی پس از دیگری به آنی خاموش می شوند.

مستند «بدون مرز، عشق...» تلاش دارد تا بخش های کوچکی از تلاش ها و رشادت های نیروهای مردمی عراق در مبارزه با گروهک تروریستی تکفیری داعش و آزادسازی بخش هایی از استان «صلاح الدین» را به تصویر بکشد. 

مصاحبه و گفت و گو با دکتر حسن خاقانی مسئول روابط عمومی کتائب سید الشهداء و سیداحمد مکصوصی قائم مقام دبیرکل کتائب سید الشهداء از جمله بخش هایی است که در این مستندهای 40 دقیقه ای شاهد آن هستیم. 

مستند «بدون مرز، عشق...» چهارشنبه 10 دی ساعت 20:30 به وقت تهران و تهیه شده در سازمان فرهنگی و رسانه ای اوج از شبکه الکوثر پخش می شود. 

این مستند محصول سازمان فرهنگی و رسانه ای اوج است.