به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مستند «سی سال زندگی با 100 بند» روایت معرق کاری است که دعای جوشن کبیر را که شامل اسامی مبارک خداوند در 100 بند است و در میان مسلمانان جایگاه ویژه ای دارد و در شب های قدر خوانده می شود، طی سی سال به زیبایی تمام به رشته تحریر درآورده است. 

حاج علیرضا رضایی کلانتری از اهالی کیاسری؛ هنرمند منبت کار ایرانی است که ذوق و سلیقه خود را در کنده کاری تمامی یکصد بند این دعا بروی چوب جلوه گر ساخته است در خصوص انگیزه فعالیتش خواهد گفت که به تشویق پدر از کودکی با قرآن و دعا انس گرفته و از 18 سالگی معرق کاری دعای جوشن کبیر بر سقف منزلش را شروع کرده که اتمام آن سی سال به طول انجامیده است.

کریمی در این مستند علاوه بر تشریح چگونگی کارش در خصوص اقدام خود در به تحریر در آوردن ادعیه دیگر از جمله دعای کمیل و دعای صاحب الزمان (عج) بر سقف منزلش نیز توضیحاتی ارائه خواهد کرد. 

این مستند در جشنواره الجزیره قطر به نمایش درآمده و در جشنواره سینما حقیقت نیز جایزه بهترین کارگردانی بخش دینی را به خود اختصاص داده است.

مستند « سی سال زندگی با 100 بند» به تهیه کننگی و کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری با زبانگردانی رحمان رستم پور15 دی ماه ساعت 13 به مدت 30 دقیقه به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت.