به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، با فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رادیوهای اداره کل اروپا و آمریکا در معاونت برون مرزی همچون سال های گذشته برنامه های متنوعی با ساختارهای مختلف تولید و تقدیم شنوندگان و علاقمندان خود می کنند. 

رادیو اسپانیایی در برنامه های «ایران در هفته گذشته»، «ما و شنوندگان» ، «شبکه های اجتماعی» و «پرسش و پاسخ دینی» به موضوعاتی پیرامون انقلاب اسلامی و ابعاد گسترده آن، بیانات مقام معظم رهبری درباره پیروزی انقلاب اسلامی، اعلام برنامه ها و مراسم مربوط به ایام دهه مبارک فجر، اثرات انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان، مصاحبه با مخاطبان راجع به انقلاب اسلامی و بازخورد سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شبکه های اجتماعی می پردازد.

رادیو انگلیسی نیز در برنامه های گفت و گو محور همچون میزگرد «دیدگاه»، میزگرد«معلم»، «بازگشت به واقعیت» به تهیه کنندگی روح الله عطایی و لیلی حبیبی راد با دعوت از کارشناسانی از جمله؛ علی شیبا، شهریار مهدی نقوی، سید علی محسن نقوی و مرتضی رضازاده به تبیین آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن می پردازد. 

ویژه برنامه دیگری نیز به مناسبت دهه فجر به تهیه کنندگی محمد باقر خوشنویسان  به بررسی موضوعاتی چون پاسخ انقلاب اسلامی به بحران های معاصر، جایگاه اندیشه وحدت اسلامی در گفتمان انقلاب اسلامی، هنر انقلاب اسلامی و سینمای فاخر و ... پرداخته و در ایام الله پخش خواهد شد. 

برنامه ترکیبی «امروز» به تهیه کنندگی محمود انصاری و «چشمه حقیقت» با گویندگی علی محسن نقوی نیز به تشریح ابعاد گسترده انقلاب اسلامی خواهد پرداخت.

رادیو ایتالیایی با تولید 13 برنامه با عنوان «انقلاب اسلامی انفجار نور» به مدت 130 دقیقه با ساختارهای کلامی به تهیه کنندگی داوود عباسی و 10 برنامه 13 دقیقه ای به تهیه کنندگی شیما خان سفید، مخاطبان خود را به حال و هوای روزهای پیروزی انقلاب 57 ایران می برد. 

در برنامه های فوق با اشاره به قیام امام حسین علیه السلام و درس هایی که مردم مسلمان ایران از قیام عاشورا گرفته اند، به تشریح زمینه های دینی و مذهبی شکل گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی پرداخته و در ادامه جزئیات حوادث و اعتراضات مردمی ملت ایران را در سال 57 تا پیروزی انقلاب اسلامی بررسی می شود .

مصاحبه با کارشناسان ایتالیایی درباره انقلاب اسلامی ایران و تشکیل میزگردهایی سیاسی با کارشناسان فوق با محوریت موضوع انقلاب اسلامی و ابعاد گسترده آن از جمله برنامه هایی است که رادیو ایتالیایی برای این مناسبت تدارک دیده است.

رادیو آلمانی برون مرزی هم با تولید برنامه های کلامی، پیامی و روایی از جمله؛  انقلاب اسلامی و جوانان، انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی،  مبارزه با استکبار، الگوی قرآنی انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی ایران، پویا و پرنشاط در گام دوم انقلاب، ایران ایستاده در برابر تحریم، زنان پیشگام در پیشبرد انقلاب اسلامی،  عوامل استمرار انقلاب اسلامی و انقلاب اسلامی خالق نخبگان و قهرمانان به تشریح ابعاد مختلف انقلاب اسلامی ایران خواهد پرداخت.