به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، برنامه «این هفته در تاریخ» که به مرور مهم‌ترین اتفاقات در تاریخ اشاره دارد و رویدادهای مرتبط را با استفاده از تصاویر آرشیوی و نریشن برای مخاطبان توضیح می دهد، در این برنامه به صدور حکم بازداشت آلبرتو فوجیموری رئیس جمهور پیشین پرو به جرم قتل عام غیرنظامیان و نقض حقوق بشر پرداخته و به عملکرد وی در دوران ریاست جمهوری‌ اشاره می شود.

در ادامه برنامه مروری خواهد شد به فاجعه معدن کوریرز در فرانسه که موجب مرگ بیش از 1000 معدنچی شد. بمب‌گذاری ها در ایستگاه های قطار مادرید، پایتخت اسپانیا که به کشته شدن 191 نفر ختم شد، از دیگر موضوعات مورد اشاره در این برنامه خواهد بود.

در بخش پایانی نیز به مبارزه مهاتما گاندی، رهبر معنوی مردم هند علیه تصمیمات جدید دولت استعماری انگلیس در مورد افزایش مالیات نمک  در هند پرداخته می شود. در جریان این اعتراض ها، گاندی از مردم هند خواست تا به خیابان ها بیایند و با راهپیمایی گسترده‌، مخالفت خود را با انحصارطلبی انگلیس برای تولید نمک در هند نشان دهند.

  «این هفته در تاریخ» کاری از واحد تولید برنامه های شبکه هیسپان تی وی است که  از دوشنبه هر هفته تا یکشنبه هفته بعد در چند نوبت از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود.