به گزارش اکونا پرس،

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌ کنندگی عاطفه سادات دربندی در برنامه این هفته خود، دو موضوع خشونت پلیس و رفتار ناعادلانه توسط مقامات اسرائیلی علیه هزاران یهودی اتیوپیایی تبار و سرعت نگران کننده افزایش میزان تخریب و جنگل زدایی در جنگل های کنگو در سال های اخیر را مورد نقد و بررسی قرار می‌ دهد.

مبارک هنیا مجری این برنامه در گفت و گو با دکتر لوئیس گوردون، بنیانگذار مرکز مطالعات آفریقایی-یهودی و استاد و رئیس گروه فلسفه دانشگاه کانتیکت به طرح سوالاتی از جمله این که:  «اسرائیل برای اولین بار اعتراف کرده است که به مهاجرین یهودی اتیوپیایی داروهای ضد بارداری تزریق می کند. آیا مهاجرت به اسرائیل باعث کاهش جمعیت یهودیان اتیوپی در طولانی مدت خواهد شد؟» و  «چه انگیزه ای باعث می شود یهودیان اتیوپی به سرزمین های اشغالی مهاجرت کنند در حالی که آنها به وضوح می دانند با نژادپرستی و تبعیض رو به رو خواهند شد؟» می پردازد.

در قسمت دوم «آفریقا امروز» ننیمو باسی فعال محیط زیست، نویسنده و مدیر «بنیاد سلامت مادر زمین» به علل تخریب جنگل ها در کنگو در قاره آفریقا و تاثیر عوارض این تخریب بر وضعیت محیط زیست دنیا می پردازد. جنگل اصلی کنگو دومین جنگل بارانی گرمسیری جهان است که 170 میلیون هکتار را شامل می شود و بیش از چهار برابر آلمان است. محققان هشدار می دهند اگر روند تخریب فعلی ادامه پیدا کند، هیچ اثری از جنگل اصلی بارانی کنگو تا سال 2100 باقی نخواهد ماند.

برنامه «آفریقا امروز» دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:00، سه شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنجشنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.