به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، اسوالدو کانالز مجری برنامه «بلانکو» که در هر قسمت به سراغ معرفی فیلم های کوتاه خارجی می رود و ضمن نمایش آن، با سازنده اثر به گفت و گو می پردازد، در این قسمت فیلم انیمیشنی «یک روز در پارک» اثر دیه گو پورال را که در جشنواره های مختلف جوایز متعددی را کسب کرده، برگزیده است.

این فیلم کوتاه نمایشی است از گفت‌وگوی یک پدربزرگ با نوه خود که روی صندلی پارکی نشسته‌اند. پیرمرد در حالی که از گذشته و تجربیات سال های کودکی و جوانی خود می گوید، کودک اما بی‌تفاوت و با یک هدست واقعیت مجازی که روی چشمانش قرار گرفته، غرق در دنیای دیگری است...

همچنین فیلم کوتاه ایرانی «چاله» به کارگردانی متین نوروزی نیز در این برنامه برای مخاطبان اسپانیایی زبان در سراسر جهان پخش خواهد شد. «بلانکو» در هر قسمت یک فیلم از جشنواره فیلم 100 ثانیه ایران را انتخاب می کند و روی آنتن می برد. 

برنامه 25 دقیقه‌ای «بلانکو» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل پور چهارشنبه 18 فروردین ماه ساعت 3:00 بامداد به وقت تهران برای مخاطبان اسپانیایی زبان پخش می شود. بازپخش این برنامه نیز ساعت 10:00 و 19:00 همان روز و 12:30 روز بعد روی آنتن خواهد بود.