به گزارش اکونا پرس،

این مستند به تهیه کنندگی هدی کاوه تقوایی نگاهی دارد به حمله تروریستی اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران و واکنش های جهانی به این اقدام خلاف قوانین بین المللی. 

تقوایی در این مستند بدان اشاره می کند که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل این حمله را عمدی و جنایت جنگی توصیف و تاکید کرده اگر اقدامات به موقع و حرفه ای مقامات هسته ای ایران نبود، امکان رخ دادن یک فاجعه انسانی و زیست محیطی می رفته است. همچنین علی اکبر صالحی رئیس انرژی هسته ای ایران نیز وعده داده که در چند روز آینده بخشی قابل توجه از خرابکاری هایی که دشمن انجام داده است جبران خواهد شد.

قسمت تازه تولید شده مجموعه مستند «۱۰ دقیقه» همچنین به واکنش های جهانی نسبت به این اقدام تروریستی نیز پرداخته است. با وجودی که آمریکا هر گونه مشارکت و دست داشتن در این حمله تروریستی را تکذیب کرده ؛ اما نه ایالات متحده و نه کشورهای اروپایی ها آن را محکوم نکرده اند. همه این اتفاقات مصادف با تلاش ها در وین است که قصد دارد ایالات متحده را به توافق هسته ای ایران برگرداند.

جدیدترین اپیزود مستند «۱۰ دقیقه» امروز یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی وی می رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.